Stilistja 18 vjeçare habit me modelet e çuditshme të flokëve (foto)

  • G.G /
  • 11 November 2021 - 08:02
Stilistja 18 vjeçare habit me modelet e çuditshme të flokëve (foto)

Qoftë një model i përditshëm apo një model i veçantë, të gjithë duam që flokët të duken në formën e tyre më të mirë.

Milena Diekmann është një stiliste 18 vjeçare, e cila krijon modele flokësh unike që edhe stilistët e famshëm të Hollywood-it do i kishin zili.

Milena filloi të praktikonte gërshetat te vetja që kur ishte në shkollën fillore. Kur ishte rreth 10 vjeç, ajo filloi të merrte mësime, mësoi shumë më tepër teknika dhe provoi modele flokësh më të ndërlikuara.

2 vjet më parë ajo mori parukën e parë sintetike, që i dha mundësinë të provonte modele flokësh më të ndërlikuara.

Tani që ajo është 18 vjeçe dhe modelet e flokëve, që shohim në llogaritë e saj në rrjetet sociale, ajo i bën në shtëpi.

Ja disa nga punimet më interesante të saj.

Stilet e gërshetimit që Milena pëlqen të praktikojë quhen “gërsheta me gërshërë në ujëvarë” dhe “gërsheta me thurje shporte”. Emrat tashmë na sugjerojnë që pasi të përfundojë magjia e duarve të stilistes, flokët tanë mund të kthehen në një përbërje të endur me shumë qepje, që ngjajnë me mënyrën se si njerëzit bëjnë shporta nga bambu ose dorëzonjë.

Flokët e saj të preferuar deri më tani është ai i quajtur “gërsheta e endje me shportë të kryqëzuar”.

(Kosova Sot Online)