Sekretet e Meghan Markle që përdor në grim për rezultate natyrale

  • A.P /
  • 23 nëntor 2021 - 14:54
Sekretet e Meghan Markle që përdor në grim për rezultate natyrale

Grimi i Meghan Markle është vlerësuar për thjeshtësinë dhe elegancën dhe gruaja e Princit Harry arrin të vjedhë gjithmonë shfaqjen.

Meghan Markle është mësuar të kryejë një rutinë të përditshme në fytyrën e saj, për t’u dukur gjithmonë bukur dhe me shkëlqim. Në fakt, ka disa këshilla të vogla që ai i ndjek me besnikëri për rezultate natyrale.

Siç ka treguar grimieri i saj personal Daniel Martin, ajo gjithmonë dëshiron të jetë e hidratuar dhe e freskët duke përdorur gjithmonë krem ​​hidratues për fytyrën dhe sytë.

Por cilat janë sekretet e Meghan Markle për një grim natyral?

I pëlqen të përziejë fondatinën me primerin

Ajo kishte treguar në një intervistë në të kaluarën se primeri në kombinim me fondatinën, i jep një shkëlqim të ftohtë fytyrës së saj.

Përdorni gjithmonë serum kundër rrudhave përpara grimit

Para se të fillojë grimin, Meghan Markle përdor një serum të veçantë për rrudhat, me vitaminë C për një rezultat të shëndetshëm.

Zgjedh highlighter në nuancë perle dhe blush kremoz për grim jo modest

Zakonisht ish-dukesha e Sussex-it zgjedh një highlighter me teksturë perle për një pamje elegante dhe jo modeste dhe e kombinon me një skuqje kremoze.

(Kosova Sot Online)