Kjo është mënyra si të largoni njollat e yndyrës nga rrobat

  • E.K /
  • 14 March 2022 - 12:15
Kjo është mënyra si të largoni njollat e yndyrës nga rrobat

Edhe pse ushqimi i shpejtë është një darkë e preferuar në mbrëmje, shpesh është fajtori për njollat më të këqija të yndyrshme në rroba.

Yndyra është një nga njollat më të zakonshme dhe një nga më të vështirat për t’u hequr, veçanërisht nga pëlhurat sintetike, si poliesteri.

Për të pastruar lehtësisht të gjitha njollat nga yndyrat, ndiqni disa udhëzime të thjeshta nga ekspertët e portalit Good Housekeeping.

Aplikoni pak detergjent për larjen e enëve në njollë dhe shpëlajeni me ujë të ngrohtë. Kur të vijë koha për t’u larë, fërkojeni detergjentin e lëngshëm të rrobave në njollë dhe vendoseni në lavatriçe në një cikël normal.

Thani rrobat në ajër derisa të siguroheni që njolla është zhdukur plotësisht.

(Kosova Sot Online)