Çfarë të bën ty s*ksi? Varet çfarë shenje je

  • G.G /
  • 26 April 2022 - 09:48
Çfarë të bën ty s*ksi? Varet çfarë shenje je

Dashi – Pasioni i tyre

Nëse ju pëlqen një person i shenjës së dashit, ju keni për ta ndjekur atë gjithë jetën. Të pavarur dhe impulsivë, Dashët tentojnë të kenë një jetë në lëvizje të vazhdueshme dhe nëse ju nuk kapni shansin, do i shihni teksa largohen nga ju. Pasioni dhe impulsiviteti që ata zotërojnë do t’ju trullosi. Nëse ata ju pranojnë në jetën e tyre është në dorën tuaj për ta mbajtur lidhjen apo shoqërinë me ta.

Demi – Suksesi i tyre

A ka dikush më sexy se një mashkull apo një femër që di ta bëjë punën më së miri? Për shkak të këmbënguljes së tyre, njerëzit e lindur nën shenjën e demit bëhen lidera në çfarëdo lloj industrie. Edhe në shtrat. Ata janë modestë për arritjet e tyre por ju keni për ti zbuluar me kalimin e kohës sukseset e tyre. Nëse jeni të lidhur me një person të shenjës së demit, prisni që t’ju çojë në restorante të shtrenjta. Ata duan të rrethohen nga gjëra të bukura dhe ata do sigurohen që ti të jesh një prej tyre.

Binjakët – Mençuria e tyre

Nëse ju duhet një njeri që di të flasë bukur, merrni një Binjak. Do ta dashuroni një Binjak duke e dëgjuar teksa flet. Por kini kujdes, me gjithë sharmin e tyre, ata kanë edhe një gjuhë të mprehtë. Por do t’ju kërkojnë falje sapo ta kuptojnë që ju jeni lënduar. Natyra e tyre e çmendur i bën të pakapshëm dhe të dëshirueshëm. Por ata mund të largohen pa ju paralajmëruar dhe ju do të kuptoni se ato çfarë ata ju kanë thënë janë thjesht dëshmi të një jete të pabesueshme dhe kalimtare. Është gjithmonë një mundësi që ju mund të jeni thjesht një histori tjetër për ta.

Gaforrja – Paparashikueshmëria e tyre

Një Gaforre përshkruhet më mirë si një “paparashikueshmëri e paparashikueshme”. Ju kurrë nuk do ta dini se çfarë ju pret nga një Gaforre. Njerëzit e lindur nën shenjën e Gaforres janë në mes të vijës: të pavarur dhe të afrueshëm, të butë dhe të egër, të veçuar dhe emocional. Ju keni për tu lidhur me një Gaforre sepse ka për t’ju pëlqyer egërsia e tyre. Shpirti i lirë i Gaforres nuk është pa çmim e cila është pavendosmëria. Një Gaforre është kaq e vështirë për t’u lënë aq vështirë sa t’i bësh të të duan. Ka një arsye pse Tom Cruise është shenja e Gaforres.

Luani – Sharmi i tyre

Nëse kurrë nuk keni takuar një Luan, kujdes. Ai/ajo do t’ju mahnisë. Njerëzit e lindur nën shenjën e luanit rrezatojnë energji dhe mirësi. Ata janë magnet natyral. Por gjithashtu shumë egoistë. Nëse kjo ego zhvillohet, një Luan mund të bëhet i fiksuar pas vëmendjes. Personat e lindur nën shenjën e Luanit kanë tendencën të kërkojnë lëvdata dhe do t’i marrin me çdo kusht. Nëse e injoron një Luan për një kohë të gjatë, ai ka për të gjetur dikë tjetër. Kini kujdes, kjo shenjë nuk i lejon gabimet.

Virgjëresha – Inteligjenca e tyre

Nëse kërkoni një njeri të zgjuar, gjeni një Virgjëreshë. Nuk ka gjë më sexy sesa një mashkull ose femër që di të japë mendime të zgjuara. Në shtrat apo në rrugë, njerëzit e lindur nën shenjën e Virgjëreshës mund të zgjidhin çdo problem. Ata do t’ju lënë përshtypje me historitë e tyre, njohuritë dhe dukjet e tyre. Ata nuk i shmangen problemeve por luftojnë me to. Njerëzit e lindur nën shenjën e Virgjëreshës kanë vetëbesim dhe do t’ju joshin për t’ju bërë për vete. Ata nuk kanë frikë nga sfidat dhe janë besnikë. Ata luftojnë për ata që duan.

Peshorja – Ndjeshmëria e tyre

Nëse doni dikë që të kuptojë thellësinë e shpirtit tuaj, gjeni një Peshore. Njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores janë shumë sensitivë dhe duan kohë që t’ju njohin edhe nëse mendoni se nuk jeni më misteriozë. Ata nuk janë të gatshëm prandaj nëse kërkoni dikë që merr kontrollin, mos shikoni për një Peshore. Kjo nuk do të thotë se një Peshore nuk do jetë aty për ju kur ju të keni nevojë për ta. Por ata do jenë aty kur ju të jeni gati për të debatuar për problemet. Gjithsesi, duhet të kuptoni se njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores do t’ju bëjnë të ndiheni të lumtur kur ta keni kuptuar që keni rënë në dashuri me ta.

Akrepi – Misterioziteti i tyre

Njerëzit e lindur nën shenjën e Akrepit janë misterioz. Ata mund t’ju djegin më shpejt sesa t’ju mahnisin. Ata janë perfektë për njerëzit që kërkojnë marrëdhënie të komplikuara me ulje dhe ngritje. Ata janë joshës, vërtet joshës. Ata do t’ju fusin në joshjen e tyre dhe do krijojnë një uragan me emocione dhe dramë që do t’ju bëjë t’i dashuroni më tepër.

Shigjetari – Ëmbëlsia e tyre

Nëse ju pëlqejnë njerëzit zemërmirë dhe të butë, gjeni një Shigjetar. Njerëzit e lindur nën shenjën e Shigjetarit do t’ju qetësojnë me afeksion dhe dashuri. Ata nuk kanë frikë t’ju hapen. Në të njëjtën kohë ata i besojnë shumë njerëzve. Duhet të mësoheni me këtë. Ana e errët e partnerit tuaj Shigjetar do t’ju sfidojë. Nëse gënjeni një Shigjetar, përgatituni të shihni shkatërrim. Ata kërkojnë ndershmëri.

Bricjapi – Heshtja e tyre

Njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit janë stoik në natyrë dhe të papërkulur në besimet e tyre. Ata nuk hapen lehtë dhe kur ata nuk flasin, njerëzit bëhen kuriozë. A ka gjë më sexy se heshtja? Ata bëhen pasionantë kur duan dikë. Por nga ana tjetër e dashurisë së tyre ka urrejtje. Kujdes.

Ujori – Sjellja e tyre e çuditshme

Njerëzit e lindur nën shenjën e Ujorit janë magjepsës. Ata nuk janë domosdoshmërisht të sjellshëm ose të butë, zakonisht janë e kundërta. Ata tentojnë të duan të jenë ndryshe por ata janë të bukur kur janë vetvetja. Mënyra e tyre e veçantë, zakonet e e vogla dhe të qënit unik i mahnit njerëzit përreth. Ata e shikojnë jetën dhe njerëzit që duan në një këndvështrim tjetër.

Peshqit – Fleksibiliteti i tyre

Të lindurit nën shenjën e Peshqve janë fleksibël. Ata janë thellësisht emocionalë nëse nuk janë naivë. Por mos e ngatërroni naivitetin e tyre me pafajshmëri. Ata nuk i lejojnë njerëzit të flasin për ta. Ata janë të kujdesshëm dhe të zgjuar. Gjithashtu ata janë partner për gjithë jetën.

(Kosova Sot Online)