Sipas shenjës së horoskopit, këto janë gjërat pa të cilat nuk jeton dot

  • G.G /
  • 12 maj 2022 - 11:06
Sipas shenjës së horoskopit, këto janë gjërat pa të cilat nuk jeton dot

Jeni të shqetësuar se nuk mund të merrni gjithçka që ju dëshironi? Ju mund t’ia dilni pa disa gjëra, por shenja juaj absolutisht nuk mund të jetojë pa…

Dashi: Aksion (Veprimtari)   
Ju jeni shumë aktiv dhe nëse rrethoheni nga njerëz pasiv, acaroheni dhe depresionoheni. Mbajeni lart energjinë tuaj duke u marrë me palestër.

Demi: Komoditet, rehati 
Këta persona i duan të gjitha gjërat sensual, nga pëlhurat e buta, ushqimet e shtrenjta dhe shtëpitë e kushtueshme.

Binjakët: Komunikimi  
Nëse jeni një binjak, ju e dini që do të merrni shumë telefonata, mesazhe dhe biseda. Shenja juaj është e përqëndruar në shkëmbimin e ideve.

Gaforrja: Siguria 
Ashtu si zhgualli i gaforres, ju keni nevojë për një hapësirë të sigurtë për tu fshehur, kur gjërat nuk shkojnë siç duhet.

Luani: Vëmendja  
Ju doni të jeni gjithmonë në qendër të vëmendjes. Doni rezultate të mira në shkollë, të inkurajoheni nga mentorët tuaj, dhe të duartrokiteni nëse bëni një punë mirë.

Virgjëresha: Kontroll  
Duke filluar që nga shtëpia e pastër, një organizim pune siç duhet, ju doni që çdo gjë të jetë në vendin e duhur.

Peshorja: Balancë 
Kërkimi juaj i pafund është të siguroheni se të gjithë topat që keni në ajër, mos të presin asnjëherë në tokë dhe përpiqeni t’i gjeni ekuilibrin çdo gjëje.

Akrepi: Privatësi   
Njerëzit me këtë shenjë nuk përpiqen t’i fshehin gjërat. Atyre thjesht nuk u pëlqen t’i zbulojnë të gjitha njëkohësisht. Romanca është shumë private për ta.

Shigjetari: Liri   
Nëse këta nuk kanë lirinë që duan, do i gjeni duke ecur të vetëm në kodra, apo duke kërkuar për aventura të reja..

Bricjapi: Rregullat   
Për personat me këtë shenjë, rregullat nuk janë të mërzitshme apo të kufizuara. Ata e dinë se ku janë kufijtë dhe të jetosh apo to, nuk është e mundur për këtë shenjë.

Ujori: Të menduarit
Këta persona janë shumë të zgjuar dhe të lumtur njëkohësisht.

Peshqit: Dashuria 
Për peshqit ka shumë dashuri në botë, e cila disa herë të dhëmb.

(Kosova Sot Online)