Kjo shenjë horoskopi të ketë kujdes me shpenzimet, në të kundërt do mbesë pa para

  • G.G /
  • 14 maj 2022 - 12:38
Kjo shenjë horoskopi të ketë kujdes me shpenzimet, në të kundërt do mbesë pa para

Dashi – Një seri aspektesh që afrohen me shpejtësi midis Diellit dhe Hënës ju ofron një nxitje të mjaftueshme për të vënë në prioritet kujdesin tuaj, të kënaqeni dhe ndoshta të bëni një zbavitje me shumë shpenzime.

Demi – Marrëdhënia delikate midis Marsit dhe Saturnit është mjaft e përsosu, edhe nëse keni vetëm një kohë të kufizuar për të shfrytëzuar avantazhet tuaja. Kjo është një javë e jashtëzakonshme për të kombinuar gjithçka që është më fisnike për karakterin tuaj.

Binjakët – Padyshim që keni pasur një goditje financiare, por një që nuk është aspak kërcënuese për pozicionin tuaj të përgjithshëm. Qëndroni një hap para yjeve dhe lëvizni sa më shpejt që të jetë e mundur në një pozicion të sigurt. Lehtësimi vjen brenda pak ditësh, kryesisht falë mbështetjes së familjes.

Gaforrja – Jeni tashmë të vetëdijshëm se brenda dy javësh, një zhvillim ekstravagant, edhe pse rastësor, do të ndryshojë çdo gjë. Bëni gjënë e mençur dhe kapni momentin moral tani. Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju pengojnë.

Luani – Përpjekjet tuaja të së kaluarës do të shpërblehen. Shumë prej jush së shpejti mund të presin një rritje të të ardhurave. Por mund të kalojnë edhe nëntë javë të tjera para se të finalizohet gjithçka.

Virgjëresha – Diçka mund të ndodhë, por mos u shqetësoni pa arsye. Gjithçka që po ndodh është një rritje e presionit në rajonet misterioze të tabelës suaj qiellore. Pavarësisht se çfarë bëni, thjesht nuk mund ta kuptoni përgjigjen.

Peshorja – Sekretet romantike dhe emocionale së shpejti do të dalin në shesh. Do të jeni të lumtur të dëgjoni se opinioni i dikujt për ju është më i lartë nga sa keni menduar dikur, por ju lutemi kujdesuni që ndërgjegjja juaj të jetë e pastër. Vetëm sepse njerëzit e tjerë sillen keq nuk do të thotë që ju duhet të ndiqni shembullin.

Akrepi – Meqenëse Dielli do të hyjë në luftë me Hënën duhet të jeni të përgatitur për një krizë profesionale. Vlerësimi më i arsyeshëm ju këshillon të ruani privatësinë tuaj dhe mbuloni çdo burim të mundshëm pakënaqësie në shtëpi.

Shigjetari – Zakonisht nuk i kushtoni shumë vëmendje grindjeve të lodhshme të njerëzve të tjerë. Dhe mjaft e drejtë, por sidoqoftë, një lloj problemi ligjor ose ndërlikim jashtë shtetit mund t’ju përfshijë, nëse nuk kënaqeni me disa nga veprimet tuaja.

Bricjapi – Edhe pse një sasi e pazakontë e aktivitetit planetar brenda dhe përreth shenjës suaj tani po ju inkurajon të bëheni më të pamatur, duhet të bëni kujdes ekstrem në sferën financiare. Ngjarjet ka të ngjarë të lëvizin aq shpejt gjatë ditëve të ardhshme saqë ju jeni në rrezik të mbeteni përkohësisht pa para.

Ujori – Më shumë se kurrë është koha për të patur kujdes për paratë tuaja. Ju gjithashtu mund të përballeni me faktin se një gjest dramatik tani ka të ngjarë të largojë çdo hidhërim dhe pakënaqësi që mund t’ju drejtohet.

Peshqit – Prisni edhe disa ditë të tjera, nëse jeni në proces projektesh të reja të rëndësishme. Nga ana tjetër, nëse po mendoni për masa për të forcuar mirëqenien tuaj fizike, duhet të ecni përpara sa më shpejt që të mundeni. Nuk ka asnjë arsye pse të tërhiqeni tani.

(Kosova Sot Online)