Ja çfarë mendojnë 12 shenjat e zodiakut kur janë duke bërë dush

  • E.K /
  • 18 May 2022 - 09:00
Ja çfarë mendojnë 12 shenjat e zodiakut kur janë duke bërë dush

Ku shkojnë mendimet kur jemi në dush? Zakonisht rrjedha e ujit zgjon ndjesi të këndshme ose frymëzon mendime të reja, të ndryshme ose të ngjashme me ato që na kanë shoqëruar gjatë gjithë ditës. Bazuar në shenjën tonë të zodiakut, ne mund të zbulojmë se çfarë mendojmë më shpesh në dush. Horoskopi dhe yjet arrijnë të na befasojnë gjithmonë me kuriozitete të reja!

DASHI – Kur jeni në dush, është zakon të mendoni për ndonjë sherr imagjinar me dikë që ndoshta ju ka nervozuar gjatë ditës. Ju mendoni për gjithçka që do të thoni, për përgjigjet, qëndrimin dhe tonin e zërit të tij. Në disa raste këtë imagjinatë e ndjekin edhe faktet konkrete dhe reale. Është normale që ju të kërkoni konfrontim të drejtpërdrejtë.

DEMI – Ata që ju njohin e dinë shumë mirë se edhe kur jeni në dush, mendimet tuaja shkojnë drejt asaj që do të hani për mëngjes, meze, drekë apo darkë. Shpesh mund të imagjinoni edhe përbërësit që ju nevojiten për të bërë receta. Aroma e shampos apo xhelit të dushit që përdorni shumë shpesh bëhet burim frymëzimi, veçanërisht për ëmbëlsirat.

BINJAKËT – Ju pëlqen të qeshni, të bëni shaka dhe të argëtoheni, edhe kur bëni dush. Zakonisht ju vendosni një muzikë në sfond dhe këndoni me zë të lartë këngët tuaja të preferuara. Në çdo rast, është zakon të mendoni për diçka që ju bën të qeshni, si për shembull një ngjarje që ka ndodhur gjatë ditës apo batutat që keni shkëmbyer me një mik.

GAFORRJA – Më shumë se sa të bëni dush, preferoni të bëni një banjë të ngrohtë në vaskë dhe zakonisht duhet shumë më shumë se e gjithë familja juaj për ta bërë këtë. Gjëja e parë që ju vjen në mendje sapo pushoni janë miqtë tuaj me katër putra, qeni ose macja juaj. Ndërsa uji rrjedh, fillon të mendojë se ku t’i çojë për shëtitje atë pasdite, atë mbrëmje ose mëngjesin tjetër. Ju i doni ata shumë.

LUANI – Ndërkohë që bëni dush dhe fërkoni sapunët tuaj me aromë në të gjithë trupin, nuk mund të mos mendoni se sa e bukur dhe e butë është lëkura juaj, sa fantastikë janë flokët tuaj dhe sa i zoti keni qenë në zgjedhjen e një shampoje ose balsami që mund të përmirësojë flokët tuaj të trashë. Ju nuk prisni që të tjerët t’ju komplimentojnë, por jeni plotësisht të aftë të lavdëroni veten.

VIRGJËRESHA – Nuk jeni dikush që ju pëlqen të humbni kohë në mendjemadhësi apo fantazi të çuditshme. Kur jeni në dush, mendoni se si të siguroheni që ta lani veten tërësisht, pa konsumuar shumë ujë dhe sapun. Jeni shumë të zënë duke u kujdesur për çdo cep të trupit tuaj, për të menduar për ndonjë gjë tjetër. Para se të dilni nga dushi, kujdesuni të kontrolloni nëse ndonjë produkt është i përfunduar.

PESHORJA – Edhe kur jeni në dush, obsesioni juaj është gjithmonë i njëjtë: jeta juaj e dashurisë apo ajo e njerëzve tuaj të dashur. Kështu mendimet tuaja humbasin në zhgënjimet e kaluara, marrëdhëniet e vazhdueshme dhe shpresat për të ardhmen. Mund të fantazoni shumë mirë se çfarë do t’ju thonë partnerët tuaj kur të nuhasin parfumin ose kur mund të admirojnë pamjen tuaj elegante.

AKREPI – Shenja juaj lidhet me sferën e erosit dhe seksit: kjo është pikërisht ajo që mendoni, edhe kur jeni në dush. Në mendjen tuaj ju bëni filma të vërtetë, të cilët shpesh përfshijnë edhe njerëz me të cilët në realitet nuk do të keni kurrë asnjë lloj qasjeje. Ju pëlqen të fantazoni se mund të ndodhin situatat më të çuditshme dhe absurde. Ju vështirë se i ndani këto fantazi me dikë.

SHIGJETARI – Koha që kaloni në dush është padyshim një moment i mirë për të menduar për udhëtimin tuaj të radhës. Teksa dëgjon zhurmën e ujit, me mendjen tënde tashmë e gjen veten në detin e Karaibeve ose në një përrua në malet e larta. Dhe kështu filloni të mendoni edhe për datat në të cilat do të jeni në dispozicion për të organizuar këtë udhëtim, cilët miq të kontaktoni dhe cila agjenci udhëtimesh mund të ketë një ofertë.

BRICJAPI – Askush nuk do të habitej që, edhe kur jeni në dush, mendoni vazhdimisht për punën tuaj. Është me të vërtetë e vështirë për ju të shkëputeni dhe të relaksoheni. Mendimet e përsëritura kanë të bëjnë kryesisht me përfitimet tuaja ekonomike dhe rreziqet e disa aktiviteteve me të cilat po merreni. Ndonjëherë ju vijnë në mendje edhe kolegët kur ju thonë se nuk buzëqeshni sa duhet.

UJORI – Mendja juaj është vazhdimisht në lëvizje, por asnjëherë nuk është e përqendruar në ngjarje të jetës së zakonshme, të cilat i konsideroni shumë të dukshme apo të parëndësishme. Kur jeni në dush, ju mendoni për diçka ekstravagante si mundësia e takimit me alienët ose ndonjë mënyrë për të kontaktuar me Elon Musk dhe për t’i kërkuar që t’ju çojë në një ekspeditë në Mars. Kur mbyllni rubinetin, ktheheni në realitet.

PESHQIT – Për ju, një dush i nxehtë është padyshim një nga momentet më relaksuese të gjithë ditës. Ndërsa shkumoni, pastroni ose prisni kohën e veprimit të maskës në flokët tuaj, ju mendoni mendime të lumtura, ndonjëherë qani. Pastaj ju reflektoni për kuptimin e jetës dhe i bëni vetes pyetje për jetën tuaj shpirtërore, ekzistencën e shpirtit, fenomenet paranormale dhe gjithçka që nuk ka gjetur ende shpjegime shkencore.

(Kosova Sot Online)