Adriana Lima tregon “sekretin” që qëndron pas flokëve të saj

  • A.P /
  • 20 May 2022 - 14:50
Adriana Lima tregon “sekretin” që qëndron pas flokëve të saj

Edhe pse një numër i madh profesionistësh qëndrojnë pas pamjes së tyre, modelet e njohura shpesh gjejnë disa truke kujdesi që mund t’i zbatojnë vetë në shtëpi.  Modelja me famë botërore, Adriana Lima thotë se përdor një truk që i jep flokëve të saj shkëlqim.

Përbërësi gjendet në kuzhinë dhe është avokado. “Unë gjithmonë vendos pak avokado në maskë ose në balsamin e flokëve dhe iu garantoj se do të jenë më të ndritshme se kurrë.Avokado nuk ka erë të fortë, kështu që nuk do të ndjeni një aromë të çuditshme në flokët tuaj.”, tha ajo.

(Kosova Sot Online)