Cilën lule përfaqësoni ju, sipas shenjës së zodiakut…

  • G.G /
  • 20 June 2022 - 13:30
Cilën lule përfaqësoni ju, sipas shenjës së zodiakut…

Lulet dhe shenjat e zodiakut: cilat janë kombinimet mes këtyre dy elementeve? Cila lule shoqërohet me secilën shenjë të zodiakut?

Dashi

Narcis

 

Demi

Karafil

 

Binjakët

Livando

 

Gaforrja

Zambaku

 

Luani

Luledielli

 

Virgjëresha

Orkide

 

Peshorja

Zambak uji

 

Akrepi

Trëndafili

 

Shigjetari

Hibiskus

 

Bricjapi

Lulekuqe

 

Ujori

Barbarozë

 

Peshqit

Tulipan

(Kosova Sot Online)