Ja cilat shenja përshtaten më shumë me njëra-tjetrën

  • G.G /
  • 29 June 2022 - 16:23
Ja cilat shenja përshtaten më shumë me njëra-tjetrën

Nga shenja juaj e zodiakut, ju jeni në gjendje të mësoni dhe kuptoni pikat tuaja të forta, të dobëta dhe madje edhe mënyrën se si komunikoni, dhe të gjitha këto vihen në provë kur jeni të përfshirë me dikë. Është e rëndësishme të theksohet se grafiku i lindjes së çdo personi është unik dhe nuk është krijuar në mënyrë të barabartë. Elementet e zodiakut, toka, ajri, zjarri dhe uji, përputhje më shumë me vetveten. Për shembull, do të vini re se të gjitha shenjat e zjarrit (Dashi, Luani, Shigjetari) janë të pajtueshme me njëra-tjetrën. Ja çfarë duhet të dini për secilin element në përgjithësi.

Shenjat e Tokës: Demi, Virgjëresha, Bricjapi

Tipari më i zakonshëm i shenjave tokësore është praktika. Të tre shenjat e tokës kanë një fokus të fortë në karrierë dhe ato shpesh përshkruhen si të bazuara. Me një shenjë tokësore, mund të prisni një romancë të ngadaltë. Ata shpesh janë të përqendruar në përmirësimin e vetvetes, kështu që duan një partner që nuk kërkon shumë punë shtesë për t’i bërë edhe ata më të mirë.

Shenjat e ajrit: Binjakët, Peshorja, Ujori

Shenjat e ajrit, mbi të gjitha, janë shumë sociale. Natyra e tyre natyrale miqësore dhe romantike i bën ata partnerë mjaft solid për këdo, por qëndrimi i tyre i qetë dhe paaftësia për t’u përkushtuar e bëjnë të nevojshme që t’i tërheqin vëmendjen.

Shenjat e zjarrit: Dashi, Luani, Shigjetari

Shenjat e zjarrit janë pikërisht të zjarrta. Në dashuri, ata janë shpesh intensivë dhe kërkojnë njerëz që mund të përputhen me energjinë e tyre. Dikush që është i turpshëm dhe i rezervuar do të bëjë që një shenjë zjarri të ndihet e zhurmshme, por dikush që mund të vazhdojë dhe njëkohësisht t’i zbresë në tokë do të jetë një çift i mirë.

Shenjat e ujit: Gaforrja, Akrepi, Peshqit

Nëse jeni duke kërkuar përkushtim, kërkoni një shenjë uji. Ata janë emocionalë dhe demonstrues dhe të njëjtën gjë e kërkojnë në dashuri. Një shenjë uji kërkon dikë që do t’i nxjerrë nga guaska e tyre, por gjithashtu nuk ka frikë të futet thellë.

Shigjetari dhe Gaforrja

Në mënyrë tipike, zjarri dhe uji nuk janë ndeshja më e mirë, por këto dy shenja kanë përzierjen perfekte të secilës karakteristikë për të balancuar njëri-tjetrin dhe për të nxjerrë më të mirën nga njëri-tjetri. Natyra emocionale e Gaforres frymëzon Shigjetarin që të ngadalësohet dhe të jetë më demonstrues, dhe Shigjetari e inkurajon Gaforren të jetë vetvetja.

Akrepi dhe Demi

Demi, i sunduar nga Venusi, planeti i dashurisë dhe kënaqësisë, do të vlerësojë sensualitetin dhe natyrën pasionante të Akrepit (një recetë për një jetë seksuale të mrekullueshme). Nga ana tjetër, Akrepat do të vlerësojnë ndjenjën e sigurisë që Demi ofrojnë. Të dy kanë një dëshirë për kënaqësi, kështu që prisni takime ekstravagante dhe të bukura që nuk do t’i harroni kurrë.

Luani dhe Binjakët

Luani furnizon energjinë dhe pasionin e nevojshëm në një marrëdhënie, ndërsa Binjakët sjellin rininë dhe lojën. Kjo është një dinamikë që do të ndihet gjithmonë e freskët dhe kurrë e mërzitshme.

Virgjëresha dhe Peshqit

Virgjëresha priret të jetë pak e rezervuar, pasi ata shpesh janë në mendjen e tyre për të kuptuar gjithçka dhe për të qenë një perfeksionist, por natyra ekspresive e Peshqve i nxjerr ata nga kjo hapësirë ​​dhe i kujton të argëtohen.

(Kosova Sot Online)