Njihuni me shenjat e horoskopit që nuk shkaktojnë drama

  • G.G /
  • 24 September 2022 - 10:32
Njihuni me shenjat e horoskopit që nuk shkaktojnë drama

1. BRICJAPI
Bricjapët janë shumë të fokusuar në gjërat që duan të arrijnë për të shkaktuar ndonjë dramë. Ata nuk kanë dëshirë për t’u marrë me dramë, as nuk u pëlqen të përjetojnë dramën e të tjerëve.

Ata janë mjaft praktik dhe të mençur për të mbajtur hundën larg punëve të njerëzve të tjerë dhe për të mos i përkeqësuar gjërat. Bricjapët nuk kërkojnë asnjë lloj konflikti, kështu që ata priren të mbajnë për vete mendimet e tyre për të tjerët.

2. PESHORJA
Peshoret e urrejnë konfliktin edhe më shumë se Bricjapët dhe gjithashtu përpiqen të shmangin konfrontimin. Peshoret qëndrojnë jashtë grindjeve të njerëzve të tjerë nëse nuk është një çështje që i flet zemrës së tyre.

Ata përpiqen t’i shohin gjërat nga shumë këndvështrime të ndryshme dhe kurrë nuk supozojnë se e dinë ose e kuptojnë motivimin ose përfundimin e dikujt tjetër. Nëse atëherë kërkohet ndihma e Peshores, ata do të bëjnë ç’të munden për të zgjidhur problemin ose të paktën do të arrijnë një kompromis.

3. SHIGJETARI
Një nga tiparet shumë të mira që Shigjetari ka është aftësia e tyre për të gëlltitur krenarinë e tyre dhe për të kërkuar falje nëse e kanë gabim. Ata do të marrin përgjegjësinë për veprimet e tyre dhe do të ndalojnë që gjërat të përshkallëzohen dhe të përkeqësohen.

Ata priren të jenë pozitivë, optimistë dhe u pëlqejnë njerëzit. Shigjetarët i dinë kufijtë e tyre dhe nuk japin këshilla të pakërkuara. Nëse ata janë në një situatë të tensionuar (jo e krijuar prej tyre), ata kanë shumë më shumë gjasa të largohen sesa të shtojnë tensionin.

(Kosova Sot Online)