Çanta e fundit e Dua Lipës me çmimin modest do jetë aksesori më IN i vjeshtës

  • 28 September 2022 - 11:25
Çanta e fundit e Dua Lipës me çmimin modest do jetë aksesori më IN i vjeshtës

Herë pas here, një çantë e re “It-bag” hyn në botën e të famshmëve. Së fundmi, Dua Lipa është shfaqur me çantën aktuale të domosdoshme: Luar “Ana”. Çanta, e krijuar nga Raul Lopez, erdhi në një lëkurë të gjelbër në një printim pitoni. Ishte një kontrast vrasës me pallton e bardhë të Lipës – gjithashtu nga Luar – dhe një palë ‘pantaboots’ të zeza ‘Balenciaga’. Ndërsa vetë çanta nuk është lançuar ende (është nga koleksioni i pranverës 2023), fansat mund të presin që ajo të kushtojë 265 dollarë, siç janë çantat e tjera Luar.

Çanta katrore e strukturuar me një dorezë të rrumbullakët është një përsëritje pikante e një siluetë klasike të zonjave dhe është bërë një simbol i statusit të ‘downtown’ së fundmi. Tashmë, ajo është përdorur nga Solange Knowles, Julia Fox, Charli XCX dhe shumë të tjerë. Stili u frymëzua nga çantat e viteve ’80 dhe ’90 të nënës së Lopez-it, si dhe nga çantat me dorezë të ngjashme të gjyshes së tij. Çanta ‘Ana’, e cila ka marrë edhe emrin e tyre, është një ndërthurje e dy aesthetics-ave.

Artikulli ‘It’ është një investim yjor: Është kompakt, mban një formë klasike dhe është ndërtuar për të zgjatur. Për ata që kërkojnë të rifreskojnë koleksionin e tyre për vjeshtë, Ana–a la Lipa–është një vend i mrekullueshëm për të filluar.

(Kosova Sot Online)