Nga dushi i ftohtë tek kujdesi për ushqimin, Monica Bellucci zbulon sekretet!

  • E.K /
  • 19 October 2022 - 10:27
Nga dushi i ftohtë tek kujdesi për ushqimin, Monica Bellucci zbulon sekretet!

Monica Bellucci nuk është nga ato bukuroshet plastike. Bukuria e saj është e natyrshme. Aktorja është totalisht kundër të gjitha llojeve të operacioneve plastike. Në një intervistë për UNIQ ajo ka zbuluar disa nga sekretet e saj që e kanë bërë që sot e kësaj dite të mbetet një nga gratë më të bukura të botës. Bellucci e fillon ditën me një dush të ftohtë. Dushi i ftohtë bën që lëkura të ruajë elasticitetin.

“Unë nuk shkoj në palestër çdo ditë, më shumë kujdesem se çfarë ha. Ndjej se duhet të jem në formë të mirë, por kurrë nuk kam ndjerë se duhet të isha i dobët”, është shprehur aktorja.

Bellucci sugjeron që duhet të pihet shumë ujë dhe të vendoset sa më pak makeup. “Pirja e ujit është kaq e rëndësishme për të mbajtur lëkurën të duket e pastër. Zakonisht aplikoj krem hidratues dhe një serum. Përpiqem të mos bëj shumë grim; ndoshta vetëm pak rimel”.

(Kosova Sot Online)