Shenjat e horoskopit që marrin gjithçka personalisht

  • E.K /
  • 02 November 2022 - 12:29
Shenjat e horoskopit që marrin gjithçka personalisht

Dashi

Kjo shenjë e horoskopit merr gjithçka personalisht. Nëse thoni, “E urrej dimrin!” ata do t’ju përgjigjen me: “Oh, supozoj se edhe ti më urren”. Gjithçka ka të bëjë me ta, pa marrë parasysh çfarë teme. Dashët thjeshtë cdo bisedë me ju do e marrim shumë seriozisht.

Peshqit

Epo, Peshqit e ndjeshëm që qajnë nuk do të ëndërronin të humbisnin një mundësi për t’u ndjerë keq për veten dhe për të kapur çdo shans për të marrë atë emocion. Shembull: Ju hani një copë picë me mikun tuaj Peshqit. Ju thoni: “Kjo është e keqe. Kjo është pica më e keqe që kam ngrënë ndonjëherë!”

Ata do të thonë: “Shkëlqyeshëm. Unë do të bëja pica për ju në fundjavë”.

Binjakët

Binjakët janë shenja e snobit. Se si kjo lidhet me të qenit një shenjë që e merr gjithçka në drejtimin e gabuar është në idenë se nëse fyeni diçka që Binjakët e konsiderojnë të vlefshme, Binjakët supozojnë se po fyeni shijen dhe stilin e tyre, dhe … do t’ju urrejnë për këtë. Menjëherë, ata cdo fjalë tuajën do e marrin shumë personale.

Peshorja

Mjaft e çuditshme, Peshorja është pikërisht atje me supozimin se bota vrapon sepse ata janë në të. Peshorja nuk mund ta lërë të qetë. Nëse nuk ju pëlqen grupi i tyre i preferuar, ose nëse bëni gabimin fatal duke i pëlqyer diçka që ata NUK E Pëlqejnë, jo vetëm që e marrin atë mega-personalisht, por ata do t’ju ‘godasin’ aty ku ju nuk mbani më.

(Kosova Sot Online)