A e keni provuar këtë sekret për lëkurë me shkëlqim

  • A.P /
  • 13 November 2022 - 09:44
A e keni provuar këtë sekret për lëkurë me shkëlqim

Kërcimi ka disa përfitime si humbja e peshës dhe qetësia mendore, por a e dini se mund t'ju japë gjithashtu një lëkurë me shkëlqim? Zbulo me shumë!

Kërcimi është një art, është një terapi që ndihet si meditim i maskuar për të gjithë dashamirët e kërcimit. Sjell lumturi të patejkalueshme, largon stresin dhe qetëson nervat në të njëjtën kohë., transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.Ai siguron atë arratisje perfekte aq të nevojshme nga një ditë e gjatë e lodhshme. Kërcimi konsiderohet si një nga format më të mira të ushtrimeve kardio që tërheq gjithë forcën dhe energjinë nga ju. Ndihmon për të thyer stanjacionin dhe monotoninë nga puna me orë të tëra duke qëndruar ulur para ekraneve. I largon të gjitha dëshpërimet! Por, hej, ka një surprizë! A e dini se përveç këtyre përfitimeve, kërcimi mund t'ju ndihmojë t'i jepni atë shkëlqim lëkurës tuaj?


Kohët e fundit, dermatologët Dr Rashmi Shetty dhe Dr Richa Negi dolën në rrjetet e tyre sociale për të ndarë një praktikë të kombinuar të sesionit të tyre të kërcimit,transmeton gazeta “Kosova Sot Online”. Ata gjithashtu ndanë sekretin e atij shkëlqimi pas një seance kërcimi plot fuqi. Pra, zonja, nëse doni të dini se si ta bëni lëkurën tuaj të shkëlqejë natyrshëm, është koha për të tundur një këmbë dhe për të kërcyer rrugën tuaj për një lëkurë më të shëndetshme.

(Kosova Sot Online)