Këto nuanca do t' ju pushtojnë

  • A.P /
  • 29 November 2022 - 14:49
Këto nuanca do t' ju pushtojnë

Sezoni i vjeshtës nxit llakun e thonjve dhe më shpesh t'i kombinoni tonet dhe nuancat. Nëse është për t'u besuar ekspertëve, me këto ngjyra nuk do të gaboni.

NGJYRA E DHEUT

Këto nuanca shkojnë me teni të nxirë. Shtoni edhe disa xixa dhe do ta arrini efektin e duhur.

 

E BARDHA KREM

Nuancat krem e të bardha, por paksa të turbullta, do të janë hiti  kur në pyetje janë thonjtë.

NGJYRA E PORTOKALLIT TË SHTRYDHUR

Këto nuanca të lëngshme duken njëkohësisht të ndezura, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”, por edhe pastele, sidomos nëse ju pëlqen arti në thonj.

LIMEJA

Nuanca e ngjyrës së lëmesë dhe elektrike e gjelbër janë përfundimisht ngjyra që nuk janë për secilën femër, por janë hit dhe shumë elegante.

(Kosova Sot Online)