Horoskopi për muajin dhjetor 2022: Çfarë rezervojnë yjet për shenjën tuaj!

  • A.P /
  • 30 November 2022 - 23:12
Horoskopi për muajin dhjetor 2022: Çfarë rezervojnë yjet për shenjën tuaj!

Muaji i fundit i vitit ka shumë ndryshime kozmike dhe sfida që na vijnë, lexoni që t'i kuptoni...

Dashi


Brirët tuaj janë gati të argumentojnë pikat tuaja në një përpjekje për të dëgjuar zërin tuaj kur Mërkuri të hyjë në Bricjap më 6 dhjetor. Ju nuk po përpiqeni të filloni një debat - ju thjesht po bëni atë që i vjen natyrshëm shpirtit tuaj të shenjës së zjarrit. Hëna e plotë e Binjakëve i përshpejton këto ndjenja dhe e ngroh dinamikën derisa Jupiteri të rilidhojë Diellin tuaj më 20 Dhjetor. Hëna e re në Bricjap ju nxit të ndaloni së shtyrë axhendën tuaj tek të tjerët dhe të kënaqeni me kënaqësinë e të qenit të drejtë.

Demi


Provimi i disa ndjekjeve me mendje më të lartë gjatë hënës së plotë të Binjakëve më 7 dhjetor dhe hyrjes së Venusit në Bricjap më 9 dhjetor do të ndihmojë në zgjerimin e horizontit tuaj intelektual,  transmeton gazeta “Kosova Sot Online”... dhe zhbllokimin e mençurisë suaj të brendshme. Kontrolloni egon tuaj në derë. Në vend të kësaj, përqendrohuni në mësimin e gjithçkaje që mundeni. Ndiqni kuriozitetin tuaj.

Binjakët


Të jesh i lindur nën një shenjë Merkuriale do të thotë që të kalosh valët e tekave të tua dhe të shprehësh atë që ke në mendje. Megjithatë, muaji në vazhdim mund të krijojë probleme komunikimi me njerëzit që presin një atmosferë të caktuar të gëzueshme nga ju. Do të jeni më introspektivë kur Mërkuri të hyjë në Bricjap më 6 dhjetor. Hëna e plotë në 7 dhjetor dhe hëna e re më 23 dhjetor ju shtyjnë të ndjeni ndjenjat tuaja dhe të fitoni qartësi në emocionet tuaja. Fatkeqësisht, shpina e Mërkurit më 29 dhjetor ju shton më shumë paqartësi se më parë.

Gaforrja


Grumbullimi i planetëve që lëvizin në shenjën e Bricjapit më 6, 9 dhe 21 dhjetor po ngjallin atmosferën romantike të jetës suaj. Do të dëshironi një zhytje të thellë në ujërat e dashurisë në hënën e plotë sentimentale të 7 dhjetorit te Binjakët dhe hënën e re të përkushtuar dhe të palodhur të 23 dhjetorit në Bricjap. Momentet mund të bëhen shkëmbore gjatë retrogradit të Mërkurit, i cili fillon më 29 dhjetor. Nëse momentet e buta vazhdojnë, të cilat mund të ndodhin, kujtojini vetes se ylli më i ndritshëm në univers është vetë zemra juaj (ose është afër).

Luani


Me lëvizjen e Diellit nga Shigjetari në Bricjap, po ndjeni se është koha për t'i bërë publike ëndrrat tuaja. Kjo do të thotë të përdorni solsticin e dimrit më 21 dhjetor, që është gjithashtu kur Dielli kalon në Bricjap, për të zbatuar fazën tjetër të biznesit tuaj. Biseda për çështjet me kolegët, miqtë dhe familjen që janë të gatshëm të ofrojnë këshilla do të jetë e dobishme. Të dëgjosh atë që ata kanë për të thënë dhe të mos marrësh si të mirëqenë këshillat e tyre është e mençur, pasi do të shërbejë si reagime të dobishme në planin afatgjatë.

Virgjëresha


Jeni në prag të një përparimi krijues - që do të thotë se duhet të vazhdoni të shtyni kufijtë dhe talentet tuaja artistike për të arritur madhështinë dhe suksesin më 6 dhjetor, kur Mërkuri rrëshqet në Bricjap. Në momentin kur fundi i muajit do të rrotullohet dhe ecja planetare në hënë e Mërkurit fillon më 29 dhjetor, do të zbuloni se çelësi i artit tuaj qëndron në vizionet e rinisë suaj. Nëse mundeni, përpiquni të shikoni artikujt që keni krijuar në të kaluarën dhe sillni qëllimin e projekteve tuaja në të tashmen duke përforcuar dhe rritur ëndrra dhe ide të tilla.

Peshorja


Duhen dy që një gjë të shkojë siç duhet. Hyrja e Venusit në Bricjap më 9 dhjetor, e ndjekur nga rihyrja e Jupiterit në Dashi më 20 dhjetor, çliron epshin tuaj për jetën dhe dëshirën për dashuri. Jo vetëm që do të ndiheni më të sigurt, por do të keni mundësinë të përmirësoni partneritetin tuaj romantik me objektivin për t'i çuar ato në një nivel tjetër. Nëse jeni beqarë, mund të dëshironi të pyesni për dashurinë tuaj. Në të kundërt, nëse jeni në një lidhje, atëherë është koha kryesore për të bërë plane realiste për të ardhmen e partneritetit tuaj me tjetrin.

Akrepi


Ju keni filluar të hapni zemrën tuaj për të diskutuar dhe zbuluar ndjenjat tuaja më të vërteta. Mërkuri dhe Venusi që hyjnë në Bricjap më 6 dhe 9 dhjetor po nxjerrin në pah ndjenjat më të sinqerta të zemrës suaj, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.Tani, ju mund të flisni për paqen tuaj dhe të keni një dinamikë të shëndetshme me të tjerët, edhe gjatë hënës së re intensive të 23 dhjetorit. Kini kujdes të mos e vendosni këmbën në gojë gjatë ecjes në hënë të Mërkurit që fillon më 29 dhjetor për të shmangur problemet.

Shigjetari


Hëna e plotë e 7 dhjetorit e kombinuar me Marsin retrogradë te Binjakët po ju bën më të vetëdijshëm për shoqërinë që mbani. Kjo do të thotë që ju po zhdukni ata që nuk kanë ndikimin më të mirë dhe që nuk ju motivojnë të bëni mirë. Për fat të mirë, lëvizja e Jupiterit në Dashi më 20 dhjetor po ju bën të njohur – kështu që do të keni shumë miq që ju vlerësojnë për të kaluar kohë në ditët në vijim. Sapo të kuptoni se kush ju pengon dhe ju pengon të jeni versioni më i mirë i vetes suaj, do të jetë e lehtë të sillni energji (dhe njerëz) të reja në jetën tuaj.

Bricjapi


Njohja e vlerës suaj është gjithmonë e rëndësishme, veçanërisht kur të tjerët synojnë t'ju rrëzojnë. Duke qenë dhia e fortë e detit që jeni, të vidhni bubullimën tuaj është pothuajse e pamundur, veçanërisht kur Mërkuri dhe Venusi rreshtohen me Diellin tuaj në 6 dhe 9 dhjetor, gjë që pasohet nga kthimi juaj diellor. Për herë të parë pas disa muajsh, do të jeni në gjendje të qëndroni të fortë dhe krenarë për fuqinë tuaj personale. Për sa kohë që nuk i ktheheni zakoneve të vjetra të këqija dhe marrëdhënieve jo të shëndetshme gjatë retrogradit të Mërkurit, energjia e hënës së re në 23 dhjetor mund të transformojë shumë mirë jetën tuaj.

Ujori


Edhe pse jeni duke u fshehur nga bota për t'i shpëtuar kaosit sezonal për pjesën më të madhe të muajit, ka të ngjarë të kaloni hënën e plotë elektrizuese të 7 dhjetorit në Binjakët (ose përreth) duke luajtur mikpritësin e miqve, familjes dhe kolegëve tuaj. Skuadra juaj do të kalojë një kohë të mirë - pa marrë parasysh lojërat që luajnë apo shampanjën që pinë - sepse ata janë mbi hënën me gjithçka dhe gjithçka që bëni.

Peshqit


Muaji në vazhdim sjell dëshirën për ditët e mira të vjetra. Lëvizja e drejtpërdrejtë e Neptunit në Diellin tuaj ju ofron kohë për të shëruar dhe ndrequr plagët e vjetra. Nëse dëshironi të rilidheni me dikë me të cilin nuk keni folur për një kohë, hëna e plotë e Binjakëve më 7 dhjetor është një kohë ideale për të kontaktuar. Deri në kohën kur hëna e re në Bricjap të ndodhë më 23 dhjetor dhe rrotullimi i Mërkurit të fillojë më 29 dhjetor, ju do të jeni në gjendje t'i quani përsëri miq. Biseda do të bëjë të duket sikur koha mund të qëndrojë në vend, vetëm për një moment.

(Kosova Sot Online)