Ekspertët e flokëve pohojnë se një model flokësh do të jetë më i kërkuari për vjeshtë

  • E.K /
  • 25 November 2023 - 08:03
Ekspertët e flokëve pohojnë se një model flokësh do të jetë më i kërkuari për vjeshtë

Ai nxjerr në pah sharmin dhe luksin dhe është i lehtë për t’u bërë në shtëpi

Parukierët më të njohur në botë thonë se tashmë është më i kërkuari në sallone dhe tashmë e kanë praktikuar Jenna Ortega, Zendaya etj.

Nëse ndodheni para një situate të vështirë kur bëhet fjalë për flokët tuaj, një maxi bob mund të jetë një mënyrë argëtuese për t’u dhënë jetë të re flokëve tuaj.

Maxi bob është një version më shumë se bobi standard që luan me shtresat dhe gjatësitë me më shumë strukturë, duke i lejuar flokët të kornizojnë fytyrën në mënyrë më natyrale.

Modeli i flokëve është frymëzuar nga ai bob i supermodeleve të viteve ’90, i cili është paksa i rrumbullakosur në këndet e përparme dhe me përfundime “valëvitëse”, të cilat mund të kalohen lehtësisht nga njëra anë në tjetrën.

Stili u përshtatet teksturave të ndryshme të flokëve dhe formave të fytyrës, por modeli i flokëve duhet të përshtatet në mënyrë të përsosur për çdo person.

Nëse fytyra juaj anash është e rrumbullakët ose katrore, zgjidhni një pjesë të mesme me tallaze që do të tërheqë vëmendjen në qendër të fytyrës tuaj, duke krijuar iluzionin e një forme më të gjatë.Për një formë ovale të fytyrës, lërini shtresat të bien poshtë fytyrës. Zgjidhni gjatësinë e mjekrës ose pak poshtë mjekrës. Nëse keni një fytyrë në formë zemre, gjatësia e mjekrës mund t’ju ndihmojë të zbutni fytyrën tuaj dhe të shtoni disa lëvizje, duke sjellë ekuilibër dhe simetri në fytyrën tuaj.

(Kosova Sot Online)