Horoskopi për muajin Dhjetor për 12 shenjat e zodiakut

  • A.P /
  • 29 November 2023 - 15:03
Horoskopi për muajin Dhjetor për 12 shenjat e zodiakut

Dashi (21 Mars – 19 Prill)


Dhjetori ju sheh duke përqafuar një formë të re dashurie. Çfarë lloj telashe, dhe me telashe, nënkuptojmë kënaqësinë, po hyn shenja juaj e yllit në këtë dhjetor? Disa të vërteta të ashpra mund të dalin në dritë kur përfundon retrogradi i Neptunit, por me një hobi apo pasion krijues, mund të përballeni me çdo stres (edhe kur fillon retrogradi i Mërkurit). Mbani mend: Mos u frikësoni. Thjesht lejoni kohë shtesë udhëtimi dhe korrigjoni çdo email të rëndësishëm. Dhe, ndërsa ju kujtojmë se astrologjia nuk mund të kontrollojë ekonominë, mund t'ju themi se sezoni i Bricjapit ofron shumë mundësi për të ndërtuar bollëk.


Demi (20 Prill – 20 Maj)


Forca juaj qëndron në të kuptuarit e ndryshimit midis kujdesit për veten dhe izolimit. Mos i ngatërroni kufijtë e shëndetshëm me muret që ju pengojnë nga dashuria këtë muaj, Demi. Keni shumë për të festuar. Dhe shtoni një datë, të martën, 12 dhjetor, në listën e festave të dimrit. Sigurisht, Merkuri fillon retrograde. Por është gjithashtu një hënë e re që dëshiron të krijojë magji brenda grupit tuaj të miqve. Sezoni i Bricjapit fillon këtë muaj. Ndërsa shenja mund të ketë një reputacion të mbytur, ju jeni të lumtur të merrni një faqe nga libri i saj dhe të prisni më shumë bollëk në vitin e ri, për të mos përmendur një kohë djallëzore të mirë. Jupiteri, planeti më me fat i zodiakut, shkon drejtpërdrejt në shenjën tuaj pikërisht në mesnatën e Vitit të Ri.

 

Binjakët (21 maj – 20 qershor)


Detyra juaj është të balanconi shakatë tuaja me aftësitë serioze të të dëgjuarit. Rreth kohës kur Venusi hyn në Akrep, një mik mund të kërkojë më shumë se shakatë tuaja të zakonshme ose memet e kafshëve; ata kanë nevojë për mbështetjen tuaj. Mos harroni, Venusi nuk ka të bëjë vetëm me lidhjet romantike; planeti rregullon të gjitha marrëdhëniet. Pra, bëhu ai shoku që bën check-in, veçanërisht pasi disa mund të jenë shumë të zhgënjyer për të kontaktuar veten. Duke marrë parasysh që planeti juaj sundues, Mërkuri, fillon një nga retrogradet e tij famëkeqe rreth kësaj date, të martën, 12 dhjetor, vendosni një kujtesë në kalendarin tuaj që të mos harroni. Dhe jo, universi nuk e ka harruar anën tuaj të uritur për famë. Dhe ndërsa Afërdita largohet nga Akrepi dhe shkon drejt Shigjetarit, përgatituni për një finale të vitit të denjë për thashetheme.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)


Detyra juaj është të balanconi shakatë tuaja me aftësitë serioze të të dëgjuarit. Rreth kohës kur Venusi hyn në Akrep, një mik mund të kërkojë më shumë se shakatë tuaja të zakonshme ose memet e kafshëve; ata kanë nevojë për mbështetjen tuaj. Mos harroni, Venusi nuk ka të bëjë vetëm me lidhjet romantike; planeti rregullon të gjitha marrëdhëniet. Pra, bëhu ai shoku që bën check-in, veçanërisht pasi disa mund të jenë shumë të zhgënjyer për të kontaktuar veten. Duke marrë parasysh që planeti juaj sundues, Mërkuri, fillon një nga retrogradet e tij famëkeqe rreth kësaj date, të martën, 12 dhjetor, vendosni një kujtesë në kalendarin tuaj që të mos harroni. Dhe jo, universi nuk e ka harruar anën tuaj të uritur për famë. Dhe ndërsa Afërdita largohet nga Akrepi dhe shkon drejt Shigjetarit, përgatituni për një finale të vitit të denjë për thashetheme.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)


Afërdita ju nxit të mos bëni absolutisht asgjë, Gaforre. Ju derdhni kaq shumë dashuri në marrëdhëniet tuaja. A është koha që të riktheheni, të relaksoheni dhe t'i shijoni ato? Edhe nëse i urreni pushimet, të paktën shfrytëzojeni sa më shumë kohë pushimi. Ju mund të bëni festime dhe rituale që janë të gjitha tuajat. Një hënë e plotë në shenjën tuaj këtë muaj ju lutet të afroheni dhe të lidheni me miqtë. Edhe nëse nuk e keni luksin t'i kaloni pushimet si të doni, përdorni hënën e plotë të ndritshme në shenjën tuaj për t'u lidhur me familjen tuaj të zgjedhur. Kujdes që Mërkuri të shkojë në retrogradë këtë muaj, por për sa kohë që i bëni planet tuaja, çfarëdo qofshin ato, përfshirë dhuratat, para kohe, duhet të shmangni çdo stres. Ekziston një urdhër nga Venusi, sundimtari i dashurisë, të cilit duhet t'i bindeni: Bëni një festë epike të Vitit të Ri.

Luani (23 korrik - 22 gusht)


Nëse keni luksin të zgjidhni se si do t'i kaloni pushimet, Luan, ju lutemi kënaquni me të. Shenjat e tjera mund të jenë xhelozë, por askush nuk do t'ju fajësonte. Ju duhet të përballeni me disa të vërteta brutale kur Neptuni të shkojë direkt në mes të muajit. Kjo periudhë është ideale për introspeksion dhe mund të përfshijë lënien e miqve jo të besueshëm ose partnerëve romantikë që nuk kanë në mendje interesat tuaja më të mira. Ju keni ekuilibër pune/jetë në tru ndërsa dielli hyn në Bricjap, por pavarësisht se shenja ka një lidhje të fortë me karrierën tuaj, ju mund të kënaqeni me anën e tij djallëzore me mbarimin e vitit. Kjo është pjesërisht për shkak të Jupiterit, planetit si tezja e egër dhe e pasur që shfaqet me dhurata të papritura, duke i dhënë fund retrogradit të tij pikërisht në kohën e Vitit të Ri.


Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator)


Dhjetori ju urdhëron të hiqni dorë nga tekstet pasive-agresive dhe të tregoheni të guximshëm në shprehjen e ndjenjave tuaja, falë Neptunit, planetit të iluzionit, që shkon drejtpërdrejt. Mërkuri, planeti juaj në pushtet, bën të kundërtën dhe shkon retrograde. Prisni problemet e zakonshme të komunikimit dhe udhëtimit. Ndërsa dielli hyn në Bricjapin plot zhurmë, ju tundoheni të ktheheni në punë më shpejt se ç'duhet. Mos harroni se pushimi dhe pushimi janë investime. Tani, detyra juaj është të shikoni në qiell (veçanërisht rreth hënës së plotë në Gaforre) dhe të lidheni me miqtë dhe familjen e zgjedhur. Oh, dhe fle. Nëse nuk e keni luksin të zgjidhni me kë do t'i kaloni pushimet dimërore, përpiquni të luftoni veten të paktën falas për Vitin e Ri për t'u lidhur me familjen tuaj të zgjedhur. Ju nuk keni pse të dilni, as të ndërroni pizhamet, por meritoni të argëtoheni me njerëzit që keni besim. Sapo të vijë viti 2024, brohoritja është në rrugën tuaj dhe ju do të jeni mirënjohës për kohën e pushimit.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)


Ndërsa Venusi, planeti juaj sundues i dashurisë, parave dhe bukurisë, hyn në Akrep, ju jeni gati të merrni disa lajme të bollshme, kështu që mbani një sy në kutinë tuaj hyrëse, Peshorja. Sidoqoftë, mund të jeni duke e mbingarkuar veten, ndaj gjeni kohë për pushim, edhe nëse programi juaj është i mbushur. Mërkuri nis një nga retrogradet e tij famëkeqe këtë muaj, dhe mes asaj rrëmuje të nxehtë dhe festave, do të dëshironi çdo minutë shtesë të gjumit që mund të bëni. Megjithatë, me fillimin e sezonit të Bricjapit, është e rëndësishme të lehtësoheni, veçanërisht nëse nuk varet tërësisht nga ju se si do t'i kaloni pushimet. Mos harroni se mund të krijoni momente gëzimi dhe bashkimi gjatë gjithë vitit. Dhjetori mund të sjellë edhe ribashkime të papritura, pikërisht në kohë për natën e Vitit të Ri. Pra, e dashur Peshore flirte, a jeni gati të pranoni faktin që mund të puthni dikë të paparashikuar në mesnatë?

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)


Detyra juaj e parë me yje është të relaksoheni, Akrep. Vetëm për shkak se keni një thumb nuk do të thotë se duhet ta përdorni gjatë gjithë kohës. Në rast se askush nuk e ka vënë në dukje këtë ende, intensiteti juaj pa e ditur mund t'ju shkaktojë të nxisni dramë kur jeta është ndryshe paqësore. Dhe duke qenë se pushimet mund të çojnë edhe në grindje, bëjini vetes një nder dhe relaksohuni duke mos bërë asgjë. Epo, ka disa ditë magjike për të përfituar. Pavarësisht gjendjes së ekonomisë, jemi kujdesur që të vëmë në dukje ditët më të bollshme financiarisht të dhjetorit. Vetëm kini kujdes që, për fat të keq, Mërkuri është duke ecur në një nga kërcimet e tij të prapambetura këtë muaj. Si rezultat, mund t'ju duhet të punoni më shumë për të dëgjuar zërin tuaj. Por të paktën tani ju keni një rrugë produktive për të kanalizuar atë intensitet. Plus, pikërisht në kohë për natën e Vitit të Ri, Jupiteri shkon drejtpërdrejt, duke ndezur Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneritetit, duke siguruar që ju të ndiheni të kujdesur për të, puthur ose jo, në mesnatë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)


Dhjetori ju kërkon të bëni një bilanc të ndryshimeve në jetën tuaj të dashurisë gjatë vitit të kaluar. Ju mund të jeni si një peshkaqen, gjithmonë duke lëvizur dhe duke mos ndalur kurrë për të reflektuar. Por tani, pikërisht në kohën e fundit të vitit 2023 dhe sezonit tuaj, një hënë e re ju kërkon të lini mënjanë kohë meditimi për fillime të reja dhe të vendosni synime, veçanërisht rreth rritjes personale dhe marrëdhënieve. Hëna e plotë në Gaforre dhe në shtëpinë tuaj të 8-të të seksit është një natë për të fikur trurin dhe për t'u zhytur në kënaqësitë fizike, qoftë me partnerin apo nëpërmjet ritualeve të kujdesit për veten, si një banjë luksoze. Muaji përfundon me Venusin bujare që hyn te Shigjetari dhe planeti juaj me fat, Jupiteri, shkon direkt, që do të thotë se të gjitha shenjat e tjera duhet të jenë shumë xhelozë për planet e ndërrimit të viteve që yjet kanë rezervuar për ju.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)


Gëzuar kthimin diellor, Bricjap. Ju meritoni të festoni ditëlindjen tuaj gjatë gjithë muajit. Ka të ngjarë të keni vonuar për argëtim me miqtë. Afërdita ju ndihmon të festoni me shokët tuaj, por për të shmangur keqkomunikim, do t'ju duhet të flisni për atë që Neptuni dhe Mërkuri po bëjnë. Ndërsa Neptuni përfundon një retrograde dhe Mërkuri fillon një të tillë, të dy veprimet mund ta bëjnë komunikimin më të turbullt. Kur dielli hyn në shenjën tuaj më vonë gjatë muajit, yjet ju kujtojnë që të ndaloni përpjekjet për të kontrolluar gjithçka dhe të jeni të hapur për të ndryshuar këndvështrimin tuaj, veçanërisht kur ka të bëjë me kthimin tuaj diellor. A është ajo festë një çështje e bezdisshme familjare që po largon vëmendjen nga ditëlindja juaj, apo është një justifikim për të dyfishuar festimet? Vetëm sigurohuni që të ndani kohë për relaksim mes argëtimit.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)


Dhjetori fillon me një pyetje të guximshme: A jeni mjaft të guximshëm për t'i dhënë një shans rrjetëzimit? Përdoreni këtë kohë për të marrë pjesë në festa festash, jo vetëm për argëtim, por edhe për të ndërtuar marrëdhënie potencialisht të dobishme. Megjithë festimet dhe mirëkuptimin tuaj racional se meritoni pushime, ju po mendoni shumë për punën këtë muaj. Kur Neptuni bën drejtimin, ju jeni të fiksuar për ta nisur vitin e ri me më shumë siguri në emocionet dhe llogarinë tuaj bankare. Pavarësisht ekonomisë së frikshme, gjithçka është e mundur, veçanërisht me miqtë tuaj në krah. Nëse jeni duke u takuar me dikë të ri, dijeni se nata e Vitit të Ri është një mundësi e shkëlqyer për Ujorët që të ndërthurin botën e tyre romantike dhe platonike. Por nëse duhet të zgjidhni? Fund 2024 duke kërcyer me miqtë tuaj, me siguri, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Peshqit (19 shkurt - 20 mars)


Edhe Peshqit më të qetë mund të ndiejnë stres të shkaktuar nga pushimet këtë muaj, kështu që lidhja me familjen tuaj të zgjedhur nuk ka qenë kurrë më e rëndësishme. Dhjetori fillon me një notë paksa të ashpër, falë planetit tuaj në pushtet, Neptunit, që i jep fund retrogradit të tij, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”. Tani që planeti i iluzioneve ka mbaruar me kërcimin e tij të prapambetur, ju duhet të përballeni me të vërtetën se kush e ka kurrizin tuaj dhe kush thjesht dëshiron të debatojë me ju pikat regresive për vezët. Përdorni këtë njohuri për të përfituar sa më shumë nga ky muaj. Edhe nëse ju urreni festat, meritoni të festoni në mënyrën tuaj unike (sidomos kur lexoni se çfarë ka rezervuar nata e Vitit të Ri për ju). Jo vetëm që Venusi vjen me dhurata, por edhe planeti me fat Jupiteri. Ky muaj ka të bëjë me ngritjen mbi vogëlsitë për t'u kënaqur me gëzimin e të qenit ju.

(Kosova Sot Online)