Ja shenjat e zodiakut që do ta gjejnë më në fund dashurinë

  • A.P /
  • 29 February 2024 - 14:53
Ja shenjat e zodiakut që do ta gjejnë më në fund dashurinë

28 shkurt 2024, ndërsa Hëna është në shenjën e Akrepit. Me Diellin në lidhje me Mërkurin gjatë Hënës së Akrepit të kësaj dite, ne pothuajse mund të garantojmë se jeta jonë e dashurisë do të marrë një aspekt shumë të veçantë, pasi ndihemi shumë të guximshëm për t’u shprehur.

Ajo që na sjell një ndjenjë kaq të mirë është ideja se ne ndjejmë një lloj besimi për personin me të cilin jemi.

Ndërsa mund t’u kemi besuar atyre gjatë gjithë kohës, diçka në lidhje me këtë ditë të veçantë na tregon se kemi pasur të drejtë për ta. Ata janë të denjë për besimin tonë. Me Hënën e Akrepit që ndikon në tre shenja të zodiakut, mund të zbulojmë se ky version i ri dhe i rishikuar i ‘besimit’ mund të çojë në disa përvoja shumë emocionuese. Aty ku, në një moment, mund të ishim penguar nga zhytja në përvoja të tilla, kjo ditë na lejon të ndiejmë sasinë e duhur të çlirimit personal për të shmangur çdo frenim të vjetër dhe të padëshiruar.

 

Kjo e mërkurë i lejon të dashuruarit të ndajnë një sekret. Një pjesë e këtij sekreti mund të qëndrojë në idenë se kjo lidhje dashurie mund të zgjasë.

“Ky është sekreti ynë i vogël.” Ne që ndiejmë efektin e plotë të Hënës së Akrepit gjatë Diellit në lidhje me Mërkurin, dhe do të shohim shumë buzëqeshje dinake që ndodhin gjatë gjithë ditës, dhe kujt nuk i pëlqen një buzëqeshje dinake? Tre shenja të zodiakut gjejnë dashuri të qëndrueshme më 28 shkurt 2024:

 

Dhe kjo është ajo që i bën ata të ndihen si njerëzit më me fat të dashuruar këtë të mërkurë.

1. Gaforre, ju besoni në sukses kur bëhet fjalë për dashurinë e vërtetë.

Një gjë që nuk keni dashur kurrë ta eksploroni është ideja për të marrë një lidhje dashurie të dështuar dhe për ta kthyer atë në një histori suksesi. Pjesa më e mirë e këtij lloji të të menduarit është se ju, Gaforre, nuk do të duhet ta bëni kurrë këtë pasi historia juaj është një sukses i plotë.

Kjo nuk do të thotë se është e lehtë. Po, ju keni bërë mundimin emocional. Ja ku jeni në këtë ditë, 28 shkurt 2024, dhe deri tani mirë.

Gjatë Hënës dhe Diellit të Akrepit në lidhje me Mërkurin më 28 shkurt, do të përjetoni privilegjin të jeni në një marrëdhënie që funksionon.

Ndonëse kjo *potencialisht* mund të jetë një pikë mburrjeje, ju nuk dëshironi të rrëmbeni pendët e universit duke e shtyrë shumë fort. Realiteti është se ju e keni bërë këtë të funksionojë dhe keni një partner që është plotësisht i shqetësuar për të gjithë këtë.

Të jesh një shenjë e zodiakut të Gaforres do të thotë që ke një këmbë në konceptin e sigurisë dhe një bazë në shtëpi, dhe jeta juaj e dashurisë ndjek këtë model. Do të shihni se nuk ka nevojë të shqetësoheni për detajet, pasi ju dhe partneri juaj tashmë keni bërë një marrëveshje jetësore për të qenë së bashku në mënyrë të trashë dhe të hollë.

Nëse debatoni, kujt i intereson? Ju jeni bashkë dhe përfundimisht i zgjidhni gjërat. Gjatë Hënës së Akrepit, do ta kuptoni se është mjaft e lehtë të ‘kaloni’ pothuajse çdo gjë, sepse jeni së bashku – të lumtur.

28 shkurt 2024, gjithashtu ju bën të dini se keni zgjedhur personin e duhur për të qenë me të dhe se nuk ka asnjë arsye për të kërkuar më tej.

2.Peshore

Ne ndonjëherë e kuptojmë në mendjen tonë se ndoshta ka një partner ‘më të mirë’ për ne atje ‘diku’, por ju e dini që kjo ndodh vetëm kur dyshojmë në situatën tonë aktuale. Ju, nga ana tjetër, keni zero dyshime, Peshore. Ai me të cilin jeni është ai me të cilin do të qëndroni deri në fund të kohës. Sa romantike!

3. Shigjetari, ju keni punuar për veten tuaj dhe kjo ju bën gati për dashuri.

Për shkak se keni punuar shumë për veten tuaj për të përmirësuar disa gjëra në lidhje me personalitetin tuaj dhe mënyrën se si i perceptoni të tjerët, ju do t’i tregoni personit në jetën tuaj se në këtë ditë, ju me të vërtetë keni ndryshuar. Ju jeni shumë më të hapur tani se kurrë më parë, dhe kjo sepse keni punuar shumë për t’i besuar personit me të cilin jeni në një lidhje. Do të duhet kohë dhe përpjekje, por ju nuk jeni vetëm. Gjatë Hënës së Akrepit gjatë Diellit në lidhje me Merkurin, do të zbuloni se partneri juaj nuk po ju gjykon, duke pritur që ju të ndryshoni sipas një sërë rregullash. Oh jo, ata janë aty pranë teje, duke mësuar mësimet e dashurisë në kohën e tyre.

Ajo që do të vini re se ka ndodhur në këtë ditë, 28 shkurt 2024, është se nuk keni qenë kurrë vetëm në këtë udhëtim dhe se vetë-rinovimi është diçka për të cilën ju dhe partneri juaj keni punuar njëkohësisht.

Sa e bukur të dish që e gjithë kjo gjë nuk të bie mbi ty. Ju e keni marrë këtë përgjegjësi për një kohë shumë të gjatë. Ndihesh shumë e lirë të dish se kjo është një përpjekje e përbashkët, kjo marrëdhënie juaj romantike. Ndiheni sikur mund të ecni në mars të 2024 krah për krah me atë që doni, duke buzëqeshur gjatë gjithë kohës duke u ndjerë i sigurt, i sigurt dhe i sigurt në dashurinë e tyre. Kjo eshte e vertetë; kjo është e vërtetë, Shigjetari.

(Kosova Sot Online)