3 shenjat e Horoskopit që janë të preferuarat e universit gjatë sezonit të Binjakëve

  • E.K /
  • 20 May 2024 - 08:25
3 shenjat e Horoskopit që janë të preferuarat e universit gjatë sezonit të Binjakëve

Sezoni i Binjakëve është këtu! Dhe kështu është një sezon i ri me fat për kolektivin. Vetëm këtë herë, është e bekuar nga Mërkuri. Këtë vit, sezoni i Binjakëve fillon më 20 maj dhe vazhdon deri më 20 qershor kur dielli kalon te Gaforrja. Pra, përgatituni për argëtim me zë të lartë, miq të rinj dhe thashetheme të vogla gjatë rrugës. Binjakët janë këtu për të nisur disa telashe!

3 shenjat e zodiakut që kanë një sezon me fat të Binjakëve 2024:

1. Binjakët

Nëse grafiku juaj i lindjes përfshin një diell, hënë dhe/ose Venus të Binjakëve, përgatituni për një fat të jashtëzakonshëm gjatë këtij sezoni të Binjakëve 2024.

Dielli te Binjakët do të bekohet nga një mentor i ri i cili do t’i ndihmojë ata të kalojnë në nivelin tjetër në mënyrën më verbuese të mundshme, me mirësjellje të Jupiterit te Binjakët pas 25 majit.

Ata me hënë tek Binjakët do të përjetojnë fat të mirë gjatë kësaj stine kur do të jenë në shoqërinë e miqve femra, si mamaja, halla dhe motrat e tyre femra. Sa më i ngushtë të mbani rrethin tuaj të brendshëm në këtë kohë, aq më i madh do të jetë fati juaj.

Vendasit e Venusit në Binjakët janë në një lloj tjetër trajtimi këtë sezon të Binjakëve. Së pari, Venusi tranzit do të zhvendoset te Binjakët më 23 maj, duke krijuar një aspekt lidhës me Venusin tuaj të lindjes. Mos u habitni kur kjo lidhje sjell anëtarë të fisit shpirtëror në jetën tuaj. Për disa, ju keni kaluar shumë jetë të kaluara së bashku dhe gjithmonë i vini në ndihmë njëri-tjetrit kur keni më shumë nevojë. Ky është fati juaj!

Nëse ndiheni të thirrur, punoni me kristale me ngjyrë blu këtë sezon të Binjakëve 2024 për t’ju ndihmuar të fitoni më shumë qartësi dhe besim në jetën tuaj të përditshme.

2. Luani

Sezoni i Binjakëve 2024 do të jetë jashtëzakonisht me fat për diellin, hënën dhe shenjat e Venusit të Luanit. Dhe ndërsa ata do të kenë disa dallime të vogla në mënyrën se si do të luajë fati për ta, në përgjithësi, të gjithë Luanët do të shijojnë një kohë të lehtë gjatë këtij sezoni me më shumë shanse për t’u ngjitur në skenë ose për t’u vënë në qendër të vëmendjes talentet e tyre të shumta.

Nëse jeni një diell i Luanit, do të jeni me fat gjatë sezonit të Binjakëve përmes miqve tuaj më të mirë – ata me të cilët kaloni më shumë kohë. Ata do t’ju frymëzojnë dhe gjithashtu do të sjellin aventura spontane në pragun tuaj. Shkoni me rrjedhën për të përjetuar emocione dhe madhështi!

Nëse e keni hënën në Luan , intuita juaj do të jetë më e ndjeshme gjatë këtij sezoni të Binjakëve. Disa prej jush do të kuptojnë papritur se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë dhe ata që kanë qenë gjithmonë të rremë për ju, qofshin këta njerëz anëtarë të familjes, të njohur apo në rrethin tuaj të ngushtë. Disa prej jush do të kenë gjithashtu një ide të shkëlqyer biznesi gjatë kësaj kohe.

Nëse keni Venusin në Luan , përgatituni për disa fishekzjarre dhe momente të jashtëzakonshme në jetën tuaj të dashurisë . Për sa kohë që ndiqni zemrën tuaj dhe jeni vetvetja juaj e plotë, nuk do të gaboni. Karma të ka marrë shpinën!

3. Bricjapi

Sezoni i Binjakëve 2024 do të jetë një kohë e përzemërt për Bricjapët, veçanërisht ata me diell, hënë dhe/ose Mars në Bricjap. Shumica e njerëzve do t’i njohin përpjekjet tuaja, megjithëse gjithmonë do të ketë një ose dy kundërshtues që nuk duan që ju të keni sukses. Por ju nuk keni pse të shqetësoheni për këtë të fundit – forcat kozmike që janë do t’i mbajnë ata jashtë flokëve tuaj!

Nëse jeni një diell i Bricjapit, do t’ia dilni mirë gjatë këtij sezoni kur përfshini një rutinë të përditshme meditimi herët në mëngjes. Kjo do t’ju ndihmojë të qëndroni në tokë dhe të jeni të vetëdijshëm për rrymat e fshehta emocionale rreth jush, duke ju mundësuar kështu të komunikoni në mënyrë më efektive dhe të identifikoni çështjet përpara se ato të bëhen konfrontuese.

Hënat e Bricjapit do të jenë të bekuara në jetën e tyre të dashurisë gjatë këtij sezoni të Binjakëve, pavarësisht nëse janë beqarë apo në një lidhje. Beqarët do ta gjejnë veten në një udhëtim shumë të ngjashëm me atë të Alice’s in Wonderland me shokun e tyre të shpirtit në fund të rrugës së gjatë. Ata në një lidhje do të përjetojnë ndryshime befasuese që do t’i ndihmojnë të thellojnë lidhjen me partnerin dhe të kuptojnë më mirë njëri-tjetrin.

Marsit në Bricjap i kërkohet të jetë i durueshëm gjatë sezonit të Binjakëve. Fati juaj do të shpaloset në një mënyrë më misterioze në prapaskenë. Për sa kohë që bëni atë që duhet të bëni dhe nuk lejoni që ankthet t’ju bëjnë më të mirën, do të jeni mirë. Puna me akuamarinë ose lazurit mund të jetë e dobishme në këtë kohë për ata që vuajnë nga shkaktarët ose ankthi, në mënyrë që të mos sabotoni fatin tuaj të mirë.

(Kosova Sot Online)