Njihuni me narcizmin te shenjat e Zodiakut

  • A.P /
  • 27 May 2024 - 14:42
Njihuni me narcizmin te shenjat e Zodiakut

Të merresh me një person me tipare narcisiste nuk është e lehtë. Nga jashtë duken simpatikë, por nën sipërfaqe janë të ftohtë dhe ndoshta përdorin të tjerët për përfitimin e tyre. Lexoni për të zbuluar se cilët janë shenjat më narcisiste të zodiakut, nga më pak deri tek të fiksuara plotësisht me veten.

 

Virgjëresha

Me siguri kur mendoni për fjalën snob kjo shenjë ju vjen në mendje. Përfaqësuesit e saj janë perfeksionistë dhe besojnë se kanë sukses në gjithçka, sepse ndjekin orarin e tyre, të cilin do të duan t’ju vendosin nëse ju pëlqen apo jo. A mund të mendoni ndonjë gjë më narcisiste se kaq?

 

Akrepi

Shenja më e fshehtë nga të gjitha fsheh mirë elementet e karakterit të tij që mund të kenë një ndikim negativ. Megjithatë, ai mund të bëhet lehtësisht një snob dhe të ofendojë të tjerët vetëm për ta bërë veten të ndihet më mirë. Ai manipulon dhe gënjen për të arritur qëllimin e tyre dhe mund të bëhet shumë toksik.

Shigjetari

Ata që i përkasin kësaj shenje kanë nevojë për liri. Ata duan të ndihen të palidhur, ndërsa mendojnë se kanë gjithmonë të drejtë dhe mendimi i tyre është më i lartë se të tjerët. Duket se marrin vendime të nxituara, por kur vjen puna për veten e tyre kanë menduar mirë se çfarë do të bëjnë. Kjo karakteristikë i vendos ata në kategorinë e shenjave të zodiakut – daffodils.

Bricjapi

Bricjapët do të bëjnë gjithçka për të pasur sukses dhe kjo do të thotë se ata mund të shkelin trupat e vdekur për të pasur sukses. Personaliteti i tyre është arrogant dhe mendojnë se kanë të drejtë për diçka më shumë, edhe nëse nuk e meritojnë – sidomos në vendin e tyre të punës.

Dashi mban vendin e parë.

Dashi do të bëjë gjithçka për të mbijetuar. Ata duan të jenë gjithmonë në vend të parë, ndërsa narcizizmin e përdorin si armë pavarësie, pasi nuk duan të varen nga askush dhe asgjë.

(Kosova Sot Online)