Shenjat e horoskopit që kanë lindur për të festuar

  • A.P /
  • 20 June 2024 - 15:22
Shenjat e horoskopit që kanë lindur për të festuar

DEMI- Demi është një person që i do zakonet tradicionale. Ai është i çmendur për fshatin e tij, për festat ku do të bashkohet me të gjithë bashkëfshatarët dhe do të kërcejë deri në mëngjes.

Klarineta, sufllaqe, birra, mishi i pulës e të tjera, i bëjnë Demit të presin me padurim të jetojnë këto mbrëmje tradicionale.

 

GAFORRJA- Kur flasim për traditën, Gaforrja është shenja e parë që na vjen ndërmend. Ajo është një person që e do gjithë këtë atmosferë të festave verore, fshatit, familjes, valleve tradicionale, ushqimit, birrës dhe verës. Jepini asaj një festë dhe merrni shpirtin e saj!

SHIGJETARI- Shigjetarit i pëlqejnë festat në përgjithësi. Ai është personi i parë që hipi në pistën e kërcimit për të kërcyer. Do ta shihni së pari në shami duke tërhequr zvarrë vallen. Ai është shpirti i gjithë festës. Do të bëjë gabimet më të mëdha në kërcim dhe do ta shijojë me shpirt. Ai ka lindur për argëtim dhe vallëzim.

(Kosova Sot Online)