Kaos, konflikte dhe gjithçka tjetër - Kulturë - Kosova Sot
Kaos, konflikte dhe gjithçka tjetër

Kaos, konflikte dhe gjithçka tjetër

KRITIKË FILMIT 'A BAD MOMS CHRISTMAS'

Aktoret Mila Kunis, Kristen Bell dhe Kathryn Hahn, bashkohen me Christine Baranski, Cheryl Hines dhe Susan Sarandon, në vazhdimin e hitit veror nga viti 2016. Filmi "Bad Moms" ishte një film i këndshëm, kryesisht falë rikthimit të aktores Kathryn Hahn në trion e madhe. Filmi nga viti 2016 kishte befasuar edhe në arkat filmike që edhe shpjegon faktin përse janë kthyer me filmin e radhës të quajtur "A Bad Moms Christmas", vazhdim ky që s'do të na mbajë larg zonjave. Natyrisht, ky film është argëtues.

Stresi i fundvitit

Me komikët e hatashëm si Hahn dhe prurjen e re Christine Baranski në bord, ka shumë rreshta shakaje në film. Filmi "Bad Moms Christmas" është më i zhurmshëm, më i zënë dhe shumë më i këndshëm se origjinali. Amy dhe Jesse tani jetojnë së bashku, e familjet e tyre jetojnë në harmoni. Një pasdite në një qendër tregtare, Amy, Kiki dhe Carla po shikojnë ta pjekin stresin e fundvitit, dhuratat, ndejat, për t'ju dhuruar fëmijëve të tyre një festë më të mirën. Tentimi i zonjave që të kenë një festë Kërshëndellas sipas dëshirës dhe kushteve të tyre komplikohet si pasojë e arritjes së nënave të tyre.

Vërejtjet agresive

Amy ka frikë nga nëna e saj snobe Ruth (Baranski), derisa bashkëshorti i saj (Peter Gallagher) jep vërejtjet e tij agresive dhe pasive. Nëna e Kiki-t, Sandy (Cheryl Hines), ende vesh pizhamet me foton e vajzës së saj. Dhe, në fund, Isis (Susan Sarandon) është kaq e zjarrtë sa që bën vajzën e saj Carla të duket si një paragon i përgjegjshmërisë. Kaos, konflikte e çka jo tjetër. Ajo që bën ky film është se nuk i humb as meritat nga filmi paraprak.  

(Kosova Sot)

10 orë e 53 minuta më parë
13/12/18