Besa Morina në Stamboll, në ruajtje të vlerave kulturore dhe tradicionale shqiptare

  • 17 qershor 2019 - 22:11
Besa Morina në Stamboll, në ruajtje të vlerave kulturore dhe tradicionale shqiptare

Këngëtarja Besa Morina performoj në Stamboll në ruajtje të vlerave kulturore dhe tradicionale shqiptare, shkruan “Kosova Sot Online".

Me këngën shqip i dha shpirt solemnitetit kulturor që u përcollë me kënaqësi nga bashkëatedhetarët në Stamboll.

E për këtë paraqitje të saj në Stamboll të Turqisë para shqiptarëve të atjeshëm, Besa kishte zgjedhur një veshje tepër të bukur me ngjyrat e flamurit kuq e zi, që t’i nderonte edhe të pranishmit me pamjen e saj.

Image

(Kosova Sot Online)