Aktori ua “ndërpret” fjalimet Kurtit e Osmanit në Prekaz

  • 07 mars 2020 - 17:34
Aktori ua “ndërpret” fjalimet Kurtit e Osmanit në Prekaz

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani edhe sot kanë qëndruar në Prekaz, ku pas homazheve deshën të flasin për media por së pari u detyruan të dëgjojnë përformancën e një aktori.

Fillimisht ata u priten në kullën e Jasharajve dhe më pas vendosën kurora lulesh në shtëpinë ku ra heroikisht e gjithë familja Jashari.

Ndërsa, kur erdhi momenti për deklarata, ata fillimisht respektuan përformancën e aktorit, të cilën edhe e duartrokitën. Kurse, më pas vazhduan me fjalimet e tyre.

(Kosova Sot Online)