Detaje nga shëndeti i Berlusconit, ishte infektuar me koronavirus

  • G.G /
  • 14 September 2020 - 12:57
Detaje nga shëndeti i Berlusconit, ishte infektuar me koronavirus

Ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni, të hënën do të dalë nga spitali ku ishte duke u trajtuar pas infektimit me koronavirus dy javë më parë.

Sipas mediave italiane, gjatë këtyre ditëve, Berluskoni nuk ka qenë asnjëherë në terapi intensive dhe as i intubuar, si dhe gjithmonë ka marrë frymë në mënyrë të pavarur.

Ai u infektua me koronavirus kur po i kalonte pushimet në Sardenjë.

(Kosova Sot Online)