Arrestohen përsëri anëtarët e grupit të rrezikshëm kriminal

  • A.P /
  • 24 shtator 2020 - 21:52
Arrestohen përsëri anëtarët e grupit të rrezikshëm kriminal

Policia e Kosovës ka konfirmuar se grupi i rrezikshëm i persona të dyshuar për grabitje të armatosura, Leutrim Latifi dhe Kastriot Shala, janë arrestuar sonte në mbrëmje.

Sipas zëdhënëses së Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, sot rreth orës 21:00 nga zyrtarët e stacionit policor Veriu në Prishtinë ështëë zbatuar njëë aktvendim i Gjykatës së Apelit, ku janëë arrestuar tre persona ndaj të cilëve janë marrë të gjitha veprimet konform aktvendimit.

Lirimi i këtij grupi është parë me shqetësim të madh nga njëë numër i qytetarëve dhe i njohësve të sigurisëë, ku dihet për të ardhur tek arrestimi i këtyre personave ështëë ndarë edhe një shumë e parave.

(Kosova Sot Online)