Deputeti i AAK’së reagon pas arrestimeve nga Specialja

  • A.P /
  • 25 shtator 2020 - 17:48
Deputeti i AAK’së reagon pas arrestimeve nga Specialja

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Arbër Tolaj, e ka quajtur të papranueshëm operacionin e sotëm të arrestimit të Hysni Gucati, sikundër edhe atë bastisjes së Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

“Specialja edhe më tej vazhdon të jetë selektive dhe e një anëshme”, ka thënë Tolaj në reagimin e tij në Facebook.

Sipas Tolajt, këto veprime mund të kenë çdo lloj emërtimi, veç “Drejtësi” nuk ka brenda tyre.

Ja reagimi i plotë i Tolajt:

Tërësisht i pa pranueshëm operacioni i sotëm i arrestimit të Z. Hysni Gucati, sikundër edhe i bastisjes së Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Specialja edhe më tej vazhdon të jetë selektive dhe e një anëshme.

Këto veprime mund të kenë çdo lloj emërtimi, veç “Drejtësi” nuk gjejmë brenda tyre.


(Kosova Sot Online)