Daut Haradinaj reagon për arrestimin e Nasim Haradinajt, poston fotografi me të gjatë luftës

  • A.P /
  • 25 shtator 2020 - 23:26
Daut Haradinaj reagon për arrestimin e Nasim Haradinajt, poston fotografi me të gjatë luftës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka reaguar duke postuar një fotografi në llogarinë e tij në Facebook, ndaj arrestimeve që u bënë sot gjatë ditës nga zyrtarët e EULEX’it, e ku ndër të arrestuarit ishte edhe nënkryetari i OVL’së së UÇK’së, Nasim Haradinaj.

Deputeti Haradinaj postoi një fotografi ku shihet me babain e vet, tashmë të ndjerë, Hilmi Haradinaj dhe me Nasim Haradinajn.

Fotografi kjo e shkrepur gjatë luftës së fundit në Kosovë, e ku subjektet në fotografi shihen të veshur me uniforma kamuflazhi të UÇK’së.

(Kosova Sot Online)