Revista Charlie Hedbo karikaturizon Erdoganin, e portretizon në skena erotike

  • A.P /
  • 27 tetor 2020 - 22:38
Revista Charlie Hedbo karikaturizon Erdoganin, e portretizon në skena erotike

Revista satirike Charlie Hebdo në numrin e saj të radhës këtë të martë i ka dedikuar në faqen e saj të parë një karikaturë të presidentit turk Regep Taip Erdogan duke e ironizuar atë.

Siç shihet në foto, kopertina e Charlie Hebdo i ka dedikuar presidentit turk një karikaturë të sikletshme.

Franca dhe Turqia janë në kulmin e marrëdhënieve të tyre të këqija diplomatike, teksa replikat në distancë mes dy liderëve politikë vijojnë të prodhojnë tension.

(Kosova Sot Online)