Zemaj tregon se a është infektuar dy herë ndonjë qytetar në Kosovë

  • A.P /
  • 29 tetor 2020 - 21:35
Zemaj tregon se a është infektuar dy herë ndonjë qytetar në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se qytetarët nuk duhet të mendojnë se e kanë kaluar virusin dhe tani janë imunë ndaj tij. Sipas tij, kjo rrezikon shumë në përhapjen e koronavirusit.

Zemaj tha se deri tani nuk ka ndonjë person që është infektuar dy herë me COVID-19.

“Nuk kemi ndonjë rast që ka rezultuar dy herë COVID pozitiv”, tha Zemaj .

(Kosova Sot Online)