Sot katër vite nga vdekja e Astrit Deharit

  • G.G /
  • 05 nëntor 2020 - 08:00
Sot katër vite nga vdekja e Astrit Deharit

Në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, me 5 nëntor të 2016-tës, në rrethana ende të pasqaruara, vdiq aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

E sot në katër vjetorin e vdekjes së tij, Vetëvendosje duke filluar në ora 09:30 do të bëjnë homazhe tek varri i Astrit Deharit në Zllatar.

Ndërkohë që në ora 12:00 Vetëvendosje do të mbajë konferencë për media për rastin Dehari.

“Në ora 20:00 të gjithë aktivistët, anëtarët e simpatizantët e Lëvizjes Vetëvendosje por edhe qytetarët janë ftuar që të ndezin qirinj në ballkonet e shtëpive e banesave në përkujtim të jetës dhe veprës së aktivistit Astrit Dehari”, thuhet në njoftimin e LVV-së.

(Kosova Sot Online)