Detergjentin për larjen e rrobave gjatë gjithë kohës e përdorni gabimisht: Mësoni mënyrën e duhur

  • E.K /
  • 20 dhjetor 2020 - 12:48
Detergjentin për larjen e rrobave gjatë gjithë kohës e përdorni gabimisht: Mësoni mënyrën e duhur

Në një mori këshillash dhe marifetesh për shtëpinë që shfaqen çdo ditë në rrjetet sociale, është edhe kjo – për larjen e rrobave.

Amber Miller zbuloi në Facebook-un e saj se njerëzit keqpërdorin detergjentin e rrobave gjatë gjithë kohës.

Ajo thotë se gotat në të cilat ju derdhni lëngun janë të destinuara për larje së bashku me rrobat në mënyrë që të futen sa më shumë produkte, raporton The US Sun.

Foto galeri

Ajo gjithashtu thotë se kjo metodë parandalon mbetjet e detergjentit në filxhan, pasi është shumë më mirë të lahet në lavatriçe sesa me dorë.

Disa mijëra njerëz anë thënë në komente e tyre se ata nuk dinin për këtë metodë dhe ishin të entuziazmuar.

“Kam hequr dorë nga blerja e detergjentit të lëngshëm vetëm sepse nuk mund ta laja atë filxhan!” – thotë njëri ndër ndjekësit në Facebook.

(Kosova Sot Online)