Pamjet e para nga Kroacia pas tërmetit 6.3 shkallësh

  • E.K /
  • 29 dhjetor 2020 - 13:26
 Pamjet e para nga Kroacia pas tërmetit 6.3 shkallësh

Nga pamjet e para që vijnë nga Kroacia pas tërmetit të fuqishëm shihen dëme të mëdha të objekteve.

Qyteti më I goditur nga tërmeti prej 6.3 shkallë të Rihterit është Petrinja.

Nga lëkundjet e tërmetit në këtë qytet janë shkaktuar dëme të mëdha dhe shembje objektesh e shtëpish.

Sipas uebfaqes që monitoron lëkundjet tektonike në kohë reale, tërmeti që ka goditur Kroacinë rreth orës 11:19 minuta ka qenë me fuqi 6.3 shkallë të Rihterit.

(Kosova Sot Online)