Podujevë: Gruaja e shantazhon dhe kërcënon ish-bashkëshortin

  • E.K /
  • 22 janar 2021 - 09:38
Podujevë: Gruaja e shantazhon dhe kërcënon ish-bashkëshortin

Policia e Kosovës ka arrestuar dje në Podujevë një të grua nën dyshim që vazhdimisht e ka shantazhuar, kërcënuar e shqetësuar ish-bashkëshortin e saj.

Sipas policisë e dyshuara me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

“Podujevë 21.01.2021 – 19:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se nga ish bashkëshortja e saj e dyshuara femër kosovare, tash një kohë në mënyrë sistematike ka shantazhe, kërcënuar dhe shqetësuar. E dyshuara është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt”, është bërë e ditur në raport.

(Kosova Sot Online)