Makina devijon rrugën dhe përplas një tjetër mjet

  • E.K /
  • 04 May 2021 - 15:23
Makina devijon rrugën dhe përplas një tjetër mjet

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në aksin Mamurras-Thumanë në afërsi të lagjes “Demokracia”.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur drejtuesit.

Mësohet se autovetura tip “Benz” ka devijuar nga rruga duke u përplasur me një mjet tjetër u cili ka përfunduar në kanal.

Ndërkohë drejtuesit janë dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Traumës, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

(Kosova Sot Online)