Ministria e Shëndetësisë deklarohet për rinisjen e vaksinimit

  • E.K /
  • 05 maj 2021 - 12:12
 Ministria e Shëndetësisë deklarohet për rinisjen e vaksinimit

Me tu furnizuar me rreth 5 mijë vaksina nga Pfizer, sot ka rinisur vaksinimi në Kosovë.

Ata që do të vaksinohen me këto vaksina do të jenë punëtorët shëndetësorë.

Nga Ministria e Shëndetësisë kanë thënë se po vazhdon vaksinimi me 4 mijë e 680 vaksinat e ardhura.

Shkrimi i plotë i MSH’së:

Bashkë ia dalim! Kosova po #Vaksinohet. 

Nga sot në sallën “1 Tetori” po vazhdon vaksinimi me 4680 vaksinat të cilat janë fasilituar nga Austrian Embassy Pristina dhe të financuara nga Komisioni Evropian.

(Kosova Sot Online)