Moti sot në Kosovë

  • E.K /
  • 03 gusht 2021 - 08:14
Moti sot në Kosovë

Edhe sot në Kosovë do të ketë temperatura të larta.

Parashikimi:

3.08 – Shumë nxehtë. Paradite kryesisht me diell, e gjatë ditës dhe mbrëmjes me vransira kalimtare, por pa gjasa për reshje.

4.08 – Mbetet mot shumë i nxehtë, me diell dhe vransira kalimtare. Pasdite përreth viseve malore me mundësi për ndonjë rrebesh shiu.

5.08 – Vransira të ndryshueshme dhe jo shumë nxehtë. Pasdite priten edhe zhvillime të rrebesheve me bubullima.

6.08 – Paradite me kthjellime, ditën priten zhvillime të vransirave e mundësi edhe për rrebeshe shiu me bubullima.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 16C deri 20C, e maksimalet fillimisht luhaten nga 34C deri në 36C, e nga dita e enjte zbresin në 30C e 28C.

Do të fryjë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme kryesisht nga jugperëndimi 6-15m/s, ditën e hënë edhe me hove deri në 17m/s.

Shtypja atmosferike luhatet përreth vlerave normale, e ditën e enjte me tendencë të rënies.

(Kosova Sot Online)