AAK dhe LDK arrijnë koalicion në këtë komunë

  • E.K /
  • 05 November 2021 - 12:05
AAK dhe LDK arrijnë koalicion në këtë komunë

AAK=ja do ta përkrahë LDK-në në zgjedhjet e balotazhit për kryetarë komunash në Fushë Kosovë.

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga AAK të cilët kanë kërkuar nga votuesit e tyre që të përkrahin kandidatin e LDK-së, Burim Berisha.

“Vota e çdo antari të AAK-së në Fushë Kosovë, nga sot konfirmon rreshtim të vullnetshëm të elektoratit të saj për mbështetje të plotë të Z. Burim Berisha, i cili me datë 14 Nëntor 2021 përmes verdiktit të popullit do të jetë Kryetar i Komunës së Fushë Kosovës”, thuhet në njoftim.

Postimi i plotë:

Pas konsultimit me të gjitha strukturat dhe antarësinë e AAK-së në Fushë Kosovë kemi marrë vendim që në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale për Kryetar të Komunës së Fushë Kosovës të mbështesim kandidatin e LDK-së Burim Berishen.

Vota e çdo antari të AAK-së në Fushë Kosovë, nga sot konfirmon rreshtim të vullnetshëm të elektoratit të saj për mbështetje të plotë të Z. Burim Berisha, i cili me datë 14 Nëntor 2021 përmes verdiktit të popullit do të jetë Kryetar i Komunës së Fushë Kosovës.

Na priftë e mbara!.

(Kosova Sot Online)