Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

  • E.K /
  • 06 nëntor 2021 - 15:32
Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nesër në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius:, thuhet në njoftimin e këtij instituti.

Ndërkaq do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.

(Kosova Sot Online)