Asnjë viktimë dhe 16 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

  • E.K /
  • 06 November 2021 - 14:58
Asnjë viktimë dhe 16 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

16 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në vend.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook.

Sipas MSh’së, raste të vdekjes s’janë regjistruar, derisa ka njoftuar për shërimin e 10 pacientëve.

“Nga 2.146 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.429. Në total numri i rasteve aktive është 446”, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)