Nesër pritet të bie borë në Kosovë

  • A.P /
  • 25 nëntor 2021 - 20:21
Nesër pritet të bie borë në Kosovë

Parashikimi i motit për këtë të premte.

E premtja e kësaj jave mund të sjell reshje shiu dhe bore.

Sipas Prishtina Weather pritet mot kryesisht i vranët në mëngjes dhe me shi. Në vise malore priten edhe reshje bore.

Ditën mbetet mot me vranësira, por me erë.  Vende-vende edhe me riga shiu.

Temperaturat minimale pritet të sillen rreth 3 gradë derisa ato maksimale mund të arrijnë deri në 7 gradë.

(Kosova Sot Online)