Vdes ish-kryetari i Podujevës

  • E.K /
  • 30 nëntor 2021 - 13:21
Vdes ish-kryetari i Podujevës

Sot ka ndërruar jetë ish-kryetari i parë pas luftës i Komunës së Podujevës, Sylejman Gashi.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarët, teksa njoftuan se varrimi bëhet nesër në ora 13:00, në varrezat e fshatit Dobërdol.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar familjar, miq e shoqëri,

Ju njoftojm se sot, ndërroi jetë babai ynë, Sylejman Qerim Gashi, duke na lënë të pikëlluar përjetësisht!

Varrimi bëhet nesër, me datën 1 dhjetor 2021 në orën 13:00, në varrezat e fshatit Dobërdol.

E pikëlluar,

Familja Gashi nga Dobërdoli dhe Prishtina

(Kosova sot Online)