Moti për të dielën, ulje e temperaturave

  • E.K /
  • 17 September 2022 - 14:41
Moti për të dielën, ulje e temperaturave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për të dielën parashihet të mbajë mot relativisht i qetë dhe me ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes. 

(Kosova Sot Online)