Vdes ish presidenti

  • A.P /
  • 05 February 2023 - 09:06
Vdes ish presidenti

Ish presidenti i Pakistanit, gjenerali Pervez Musharraf, ka vdekur në Dubai në moshën 79-vjeçare, pas një sëmundje të gjatë, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Ai ishte president midis viteve 2001 dhe 2008.

Musharraf u kishte mbijetuar tentativave të shumta për vrasje dhe e gjeti veten në vijën e parë të luftës midis islamistëve militantë dhe Perëndimit.

(Kosova Sot Online)