Erden Atiq e pret në zyrën e tij Ilir Pecin

  • E.K /
  • 07 June 2023 - 13:49
Erden Atiq e pret në zyrën e tij Ilir Pecin

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, ka njoftuar se sot e ka pritur në takim kryetarin e Zveçanit, Ilir Peci, përcjell “Kosova Sot Online”.

Atiq tha se së bashku kanë diskutuar për sfidat dhe problematikat që përballen qytetarët e këtyre komunave.

“Ilir Peci e urova për mandatin në krye të Zveçanit dhe i urova punë të mbarë. Së bashku diskutuam për sfidat dhe problematikat me të cilat përballen qytetarët e komunave tona dhe biseduam për zgjidhjet për ato probleme. Në këto komuna nuk është menduar asnjëherë për qytetarin dhe se janë lënë shumë mbrapa shërbimet publike”.

(Kosova Sot Online)