Albulena Haxhiu godet opozitën: Mshelne gojën

  • A.P /
  • 13 July 2023 - 19:03
Albulena Haxhiu godet opozitën: Mshelne gojën

Në përleshjen që ndodhi në Kuvendin e Kosovës ka  qenë e përfshirë edhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Pasi deputeti i PDK-së, Mergim Lushtaku e gjuajti me ujë kryeministrin Albin Kurti, afër tij shkoi Albulena ku më pas pati shtyrje.

Lushtaku ka dekalruar se do ta padisë edhe Albulena Haxhiun për sulm.

Ndërkohë seanca po vazhdon, një ashtu edhe aksionet simbolike të opozitës duke vendosur foton e Kurtit në Kuvend dhe të Mimoza Kusari-Lilës.

E në Kuvend Haxhiu është parë që përme gjestëve duke nënkuptuar ”mshelne gojën për opozitën“.

(Kosova Sot Online)