Trupi i Navalnyt i dorëzohet nënës së tij

  • E.K /
  • 24 February 2024 - 16:56
Trupi i Navalnyt i dorëzohet nënës së tij

Trupi i pajetë i opozitarit rus Alexey Navalny i është dorëzuar nënës së tij, tha të shtunën ish-zëdhënësja e Navalnyt, Kira Yarmysh.

“Trupi i Alexey iu dorëzua nënës së tij. Shumë faleminderit për të gjithë ata që e kërkuan këtë me ne”, ka shkruar Yarmysh në platformën “X”.

“Lyudmila Ivanovna është ende në Salekhard. Varrimi është ende në pritje. Nuk e dimë nëse autoritetet do të ndërhyjnë për ta realizuar atë siç dëshiron familja dhe siç e meriton Alexey. Ne do t’ju informojmë sapo të ketë diçka”, shtoi ajo.

(Kosova Sot Online)