Mërkuri në prapavijë i pranverës do të ndikojë më së paku në këto shenja të zodiakut

  • G.G /
  • 26 April 2022 - 10:24
Mërkuri në prapavijë i pranverës do të ndikojë më së paku në këto shenja të zodiakut

Përgatituni për dramë pikante dhe fatkeqësi qiellore me këtë Mërkur të ardhshëm në prapavijë.

Planeti i komunikimit po hyn në një nga kthesat e tij të djallëzuara nga 10 maji deri më 3 qershor.

Planeti problematik do të kalojë kohë me Binjakët që bëjnë thashetheme pak para se të shkojë drejt Demit shpenzues të madh. Edhe pse ka fituar një reputacion për shkaktimin e ndërprerjeve, Mërkuri në prapavijë nuk është gjithçka keq.

Ai shërben gjithashtu si një kujtesë për të ngadalësuar ritmin dhe për të menduar për atë që keni mësuar. Shenjat e zodiakut më pak të prekura nga prapavija e Mërkurit 2022 mund të jenë të qetë duke ditur se kaosi po i kursen ato këtë herë.

A do të jeni të sigurt nga kaosi i Mërkurit? Lexoni më tej për të zbuluar nëse jeni një nga disa shenja të zgjedhura të zodiakut të prekura më pak nga prapavija e Mërkurit:

Dashi

Gaforrja

Peshorja

Bricjapi

(Kosova Sot Online)